Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS4
Okładka Gundam Versus (PS4)
OkładkaGundam Versus (PS4)

Gundam Versus PS4

Przygotowana z myślą o PlayStation 4 kolejna odsłona popularnego cyklu gier firmy Bandai Namco Entertainment.

Bijatyki | TPP | science fiction | mechy i roboty | manga i anime | Gundam | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Gundam Versus Premiera PS4

29września2017

pudełko PL

29września2017

PSN

29września2017

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gundam Versus na konsoli PlayStation 4 jest kolejną odsłoną cyklu bijatyk, który od lat jest niezwykle popularny w japońskich salonach arcade. Gra pozwala wcielić się nam w pilota dziesiątek mechów znanych znanych z seriali, filmów oraz komiksów z uniwersum Gundama. Producentem tytułu jest firma Bandai Namco. Gundam Versus został zapowiedziany w 2016 roku i w przeciwieństwie do gier, takich jak Mobile Suit Gundam: Extreme Vs i Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. Full Boost, które były portami oryginalnych wersji arcade, dzieło Japończyków zostało zbudowane od podstaw z myślą o PlayStation 4. Twórcy wykorzystali przy tym doświadczenie zdobyte w poprzednich odsłonach serii, a także zupełnie nowy silnik graficzny.

Fabuła

W Gundam Versus zasiadamy za sterami ponad dziewięćdziesięciu modeli mechów, pojawiających się w sumie w siedemnastu seriach i filmach, które powstały w przeciągu blisko czterdziestu lat istnienia marki. Produkcja nie posiada oryginalnego trybu fabularnego, ale pojawiają się w niej piloci znani z małego i dużego ekranu, którym głosu udzielają oryginalni japońscy aktorzy. Dodatkowo, niektóre misje i scenariusze odtwarzają najbardziej istotne momenty w fabule poszczególnych serii telewizyjnych i filmów.

Mechanika

Gundam Versus jest kompleksową trójwymiarową bijatyką. Kontrujemy w niej potężne mechy, które specjalizują się różnych rodzajach ataków i dysponują potężnymi umiejętnościami bojowymi. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Walki odbywają się na zamkniętych arenach. W podstawowym modelu zabawy naprzeciw siebie stają dwie dwuosobowe drużyny graczy. Poza standardową paletą ruchów (skoki, bieg itd.), możemy wykonywać skomplikowane komba i spektakularne ruchy. W zależności od wybranego modelu, mechy dysponują różnym uzbrojeniem - bronią białą i energetyczną, rakietami itd. Przed meczem gracze mogą wybrać jeden z dwóch rodzajów ataków specjalnych, które użyją w meczu, a także mecha, pełniącego rolę błyskawicznego wsparcia, którego możemy przyzwać kilka razy w ciągu pojedynku.

Tryby gry

Producenci Gundam Versus oddali do naszej dyspozycji kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki, przeznaczonych zarówno dla jednego jak i wielu graczy. Na samotnych pilotów czeka możliwość walki z komputerowymi botami, w pojedynczych meczach lub tryb arcade, w których uczestniczymy w serii coraz trudniejszych bitew. Nie zabrakło również standardowego w bijatykach trybu treningu.

Na miłośników sieciowych starć czekają standardowe oraz rankingowe mecze, pozwalające nam zdobywać kolejne poziomy w światowych rankingach najlepszych pilotów. Poza meczami 2v2, możemy wziąć udział również w meczach 3v3, a także w trybie kooperacyjnym, w którym maksymalnie sześć osób walczy z kolejnymi falami wrogów lub wyjątkowo wytrzymałym bossem.

Kwestie techniczne

Gundam Versus korzysta z oryginalnego silnika graficznego, zapewniającego płynną rozgrywkę w rozdzielczości 1080p oraz z prędkością sześćdziesięciu klatek na sekundę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 2,2 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Gundam Versus cena w dniu premiery: 224,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Gundam Versus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.