Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3
Okładka Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. (PS3)
OkładkaMobile Suit Gundam: Extreme Vs. (PS3)

Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. PS3

Trójwymiarowa bijatyka, w której naprzeciw siebie stają dwuosobowe drużyny pilotów, zasiadających za sterami wielkich robotów, pojawiających się w serialach i filmach z uniwersum Gundama.

Bijatyki | TPP | mechy i roboty | manga i anime | na 2 osoby | Gundam | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. Premiera PS3

1grudnia2011

Gry podobne do Mobile Suit Gundam: Extreme Vs.

Mobile Suit Gundam: Target in Sight

Armored Core V

Mobile Suit Gundam Unicorn

Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. jest dziesiątą odsłoną popularnego w Japonii cyklu bijatyk, pozwalających wcielić się graczom w pilotów mechów znanych z seriali, filmów oraz komiksów z uniwersum Gundama. Poprzednie części serii powstały dzięki firmie Capcom, jednakże prace nad Extreme Vs. prowadzone były już w studiach Namco Bandai. W 2010 roku, produkcja zadebiutowała w japońskich salonach gier, pokonując w rankingach popularności najbardziej znane bijatyki, takie jak Street Fighter IV, BlazBlue czy Marvel vs. Capcom 3. Port gry na konsolę Playstation 3 wydano wzbogacając go o nowe tryby rozgrywki, obsługę DLC oraz liczne poprawki.

W Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. zasiadamy za sterami kilkudziesięciu mechów, pojawiających się w praktycznie wszystkich najważniejszych gundamowych seriach, które powstały w przeciągu ponad trzydziestu lat istnienia marki. Gra nie posiada trybu fabularnego, ale pomiędzy walkami i w ich trakcie, zobaczymy i usłyszymy znanych bohaterów.

Producenci oddali do dyspozycji graczy kilka różnych trybów rozgrywki. W podstawowym - arcade - walczymy z coraz silniejszymi drużynami, by na końcu zmierzyć się z potężnym bossem. W trybie treningu sprawdzamy kombinacje ruchów i oswajamy się z systemem walki. W walce dowolnej sami ustalamy reguły pojedynku, w którym uczestniczymy. Tryb wyzwań pozwala na udział w misjach odblokowujących dodatkowe bonusy w grze. W rozgrywce sieciowej mierzymy natomiast siły z przeciwnikami, z całego świata.

W czasie zabawy bierzemy udział w pojedynkach dwuosobowych drużyn. W rozgrywce singleplayer drugim graczem steruje AI. Walczymy na sporej wielkości trójwymiarowych arenach, a akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Podobnie jak w przypadku najlepszych przedstawicieli gatunku, poza standardową paletą ruchów (skoki, bieg itd.), możemy wykonywać skomplikowane komba i spektakularne ruchy specjalne. W zależności od wybranego modelu, mechy dysponują różnym uzbrojeniem - bronią białą i energetyczną, rakietami itd. Posiada ono ograniczoną amunicję i liczbę użyć. Roboty różnią się też wytrzymałością i szybkością.

Przed walką wybieramy dwóch członków naszej drużyny. Każdemu, w zależności od siły przypisana jest wartość od 1000 do 3000 punktów. Do rozdysponowania mamy zawsze 6000 punktów. Jeżeli wybierzmy dwa roboty kosztujące 1000, to gdy w czasie walki któryś z nich zostanie zniszczony może on powtórnie trafić na pole bitwy jeszcze co najmniej 4 razy, korzystając z zapasowej puli punktów. Posiadając dwa silne mechy, na które wydaliśmy po 3000 punktów, nie mamy już takiej możliwości i po zniszczeniu któregoś z nich przegrywamy pojedynek. Gracze muszą więc dopasować skład drużyny do swojego stylu gry i taktyki przeciwnika.

Tryb multiplayer pozwala na zabawę w dwie osoby na podzielonym ekranie i rozgrywkę w internecie. W sieci możemy wziąć udział w pojedynkach i turniejach, a dzięki wygranym zdobywać doświadczenie, dzięki któremu rozwijamy możliwości najczęściej używanych mechów.

Oprawa graficzna Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. powinna spodobać się wszystkim fanom Gundama. Modele robotów są dokładane i pełne detali. Niestety, tego samego nie da się powiedzieć o arenach. Gra działa bardzo płynnie, nawet w najgorętszych momentach, co jest wyjątkowo ważne w przypadku bijatyk.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Mobile Suit Gundam: Extreme Vs.: Odpowiednia dla każdego wieku.