Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Dynasty Warriors: Gundam 3 (X360)
OkładkaDynasty Warriors: Gundam 3 (X360)

Dynasty Warriors: Gundam 3

Trzecia część serii opartej na słynnym anime Gundam, wyprodukowana przez studio Koei do spółki z Namco Bandai Games. W grze za pomocą potężnego kombinezonu bitewnego stajemy do walki z hordą przeciwników. W bitwach wykorzystujemy szereg specjalnych umiejętności i ciosów.

Akcji | TPP | hack'and'slash | mechy i roboty | manga i anime | beat 'em up | na 2 osoby | Gundam | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors: Gundam 3 Premiera

28cze2011

X360 PS3

Dynasty Warriors: Gundam 3 to trzecia odsłona serii łączącej mechanikę rozgrywki Dynasty Warriors z uniwersum Gundam, wykreowanym w japońskiej serii animowanej. Produkcja powstała w wyniku kooperacji firm Namco Bandai oraz Tecmo Koei.

Trzecia część Dynasty Warriors: Gundam przypomina w znacznym stopniu poprzednie odsłony serii. Mamy więc do czynienia z grą akcji w stylu „hack & slash”, w której przywdziewamy mobilne kombinezony bojowe i walczymy z prawdziwymi hordami przeciwników. W danym momencie gracz zmaga się z nawet kilkudziesięcioma postaciami.

Na szczęście do naszej dyspozycji oddano mnóstwo potężnych ataków i zdolności. Przede wszystkim, gracz ma możliwość wezwania sprzymierzonej postaci, która spróbuje odmienić sytuację na polu bitwy. Ciosy przeciwnika można neutralizować za pomocą nowego systemu uników. Dzięki temu ominięcie potężnych kombinacji ataków jest znacznie łatwiejsze. Kolejne ułatwienie to opcja zregenerowania zbroi postaci bezpośrednio podczas potyczki. W lokacjach pojawia się kilka innych dodatków, w tym chociażby katapulty, za pomocą których możemy szybko przenieść się na drugi koniec mapy.

Sama rozgrywka została podzielona na misje różnego rodzaju. W zadaniach historycznych odgrywamy wydarzenia z serii anime Gundam, w których występują charakterystyczne postacie. Oprócz tego możemy podjąć między innymi misje kolekcjonerskie (zbieramy w nich projekty nowych maszyn i technologii) oraz wyzwania. Ciekawostką są scenariusze, w których budujemy przyjacielskie relacje z innymi bohaterami gry. Po zaprzyjaźnieniu się z daną postacią możemy później wezwać ją na pomoc podczas kolejnych bitew. W sumie producent postarał się o ponad 300 różnych zadań.

Dynasty Warriors: Gundam 3 to prawdziwa gratka dla miłośników anime, bo w grze znajduje się ponad 50 grywalnych postaci oraz przeszło 70 kombinezonów bojowych. Większość nowych dodatków pochodzi z dwóch podserii Gundam, określanych jako Mobile Suit Gundam 00 i Mobile Suit Gundam UC. Najważniejsze jest to, że każdy z bohaterów może pokierować dowolnym mechem, co daje pokaźną liczbę kombinacji.

W grze postawiono na nową stylistykę graficzną, wykorzystującą technologię cel-shadingu, która pozwala osiągnąć efekt zbliżony do filmu animowanego. Dynasty Warriors: Gundam 3 zawiera także rozbudowany tryb wieloosobowy. Specjalnie z myślą o czteroosobowej rozgrywce kooperacyjnej przygotowano 15 unikalnych misji, których w pojedynkę nie wykonamy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors: Gundam 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3