Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Out of the Park Baseball 20 (PC)
OkładkaOut of the Park Baseball 20 (PC)

Out of the Park Baseball 20 PC

Kolejna odsłona serii menadżerów baseballowych autorstwa studia Out of the Park Developments. Gra oferuje mnóstwo prawdziwych lig oraz drużyn, wraz z pełnymi listami zawodników, których skuteczność w prawdziwym świecie znajduje odzwierciedlenie w statystykach w grze.

Sportowe | manager | baseball | elementy strategiczne | Xbox Game Pass | EA Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Out of the Park Baseball 20 Premiera PC

22marca2019

Steam

22marca2019

producent: Out of the Park Developments wydawca: Out of the Park Developments Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Out of the Park Baseball 20

FIFA Manager 14

Football Manager 2019

Franchise Hockey Manager 6

Out of the Park Baseball 20 to kolejna odsłona cyklu rozbudowanych menadżerów rozgrywek baseballowych. W grze otrzymujemy możliwość pokierowania jedną z drużyn należących do wielu światowych lig – np. zespołem grającym w najpopularniejszych rozgrywkach amerykańskich, takich jak MLB.com i MLBPA. Co ciekawe, istnieje możliwość grania w dowolnym sezonie – nawet do 150 lat wstecz. Twórcy dysponują wszystkimi niezbędnymi licencjami, dzięki czemu otrzymujemy autentyczne emblematy drużynowe, nazwiska, a nawet statystyki zawodników bazujące na wynikach w prawdziwych meczach. Za stworzenie i wydanie omawianej produkcji odpowiada studio Out of the Park Developments, konsekwentnie rozwijające swoją serię od momentu jej powstania.

Mechanika

W Out of the Park Baseball 20 pełnimy rolę menadżera zespołu baseballowego. Naszym zadaniem jest prowadzenie podopiecznych w trakcie rozgrywek ligowych, nadzorowanie treningów, wybieranie składów, dbanie o finanse, wyszukiwanie nowych talentów, a także rozwijanie klubowej infrastruktury.

Jedną z nowości w omawianej odsłonie serii jest system LIVE services, który śledzi na bieżąco wyniki w spotkaniach rozgrywanych w obecnym sezonie, dostosowując statystyki zawodników w zależności od ich skuteczności na boisku. Zwiększono także wybór strategii i możliwości w trakcie meczów, poprawiono system odpowiadający za symulację oraz sztuczną inteligencję przeciwników (nie tylko w czasie samych zmagań, ale także w warstwie strategicznej – w aspektach takich, jak sprzedaż zawodników, kontrakty czy budowanie składów). Ulepszono również kalkulacje w przypadku tie breaków (remisów) i poprawiono interfejs.

Twórcy usprawnili także tryb historyczny (statystyki są bardziej reprezentatywne) i dodali kilka nowych lig: czeską, niemiecką, francuską oraz hiszpańską.

Tryby gry

W Out of the Park Baseball 20 możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawowa gra została przygotowana z myślą o trybie single player, jednak mamy możliwość skorzystania również z trybu Perfect Team 2.0, stanowiącego rozwinięcie koncepcji znanej z poprzedniej odsłony. Pozwala on rywalizować dziesiątkom tysięcy drużyn w sieciowym „uniwersum” baseballowym, w którym staramy się zdobyć tytuł mistrza Perfect Leagues.

Wspominany moduł wieloosobowy przypomina tryb FIFA Ultimate Team, który znajdziemy w symulatorach piłkarskich studia EA Sports. Rozgrywka jest tutaj wzbogacana o elementy gry karcianej – grając i realizując różnorakie cele zdobywamy paczki zawierające nowe karty zawodników (łącznie jest ich przeszło 3 tys.). Każdy z graczy ma zestaw statystyk charakterystyczny dla niego. Niechciane karty możemy sprzedawać w sklepie lub wystawiać na aukcję (druga opcja może zapewnić więcej profitów).

Kwestie techniczne

Out of the Park Baseball 20 posiada przyzwoitą oprawę graficzną, na którą składają się głównie ekrany statystyk oraz interfejs. W czasie meczów mamy także możliwość obserwowania zmagań sportowców w trzech wymiarach. Twórcy mocno rozwinęli ten aspekt od czasu ostatniej odsłony – mamy tu nowe animacje, dzięki którym spotkania wyglądają nieco lepiej. Mimo to, trudno mówić o przełomie, bo zarówno stadiony, jak i modele zawodników nie cechują się dużą szczegółowością. Grafika jest jednak czytelna, co bez wątpienia jest plusem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Out of the Park Baseball 20 cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Out of the Park Baseball 20

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Out of the Park Baseball 20 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 7200 GS lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows Vista/7/8.1/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i3
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10