Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOWWWPC
Okładka Game of Thrones: Winter is Coming (WWW)

Game of Thrones: Winter is Coming

Rozbudowana produkcja przeglądarkowa łącząca w sobie elementy strategii oraz RPG. Gra powstała w oparciu o licencję popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron (Game of Thrones). Za jej stworzenie odpowiada chińskie studio Yoozoo Games.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | książki | przeglądarkowe strategiczne | elementy RPG | seriale TV | przeglądarkowe | MMO | Gra o tron

Okładka Game of Thrones: Winter is Coming (WWW)

data premiery gry:

26mar2019

WWW

14lis2019

PC

Game of Thrones: Winter is Coming jest zaprojektowaną z myślą o przeglądarkach grą strategiczną z elementami RPG, opartą na licencji popularnego serialu telewizyjnego Gra o Tron (który z kolei stanowi adaptację cyklu powieściowego Pieśń lodu i ognia autorstwa George’a R. R. Martina). Produkcja pozwala graczom stworzyć własny ród szlachecki i stanąć do rywalizacji o tron Westeros. Za jej stworzenie i wydanie odpowiada chińskie studio Yoozoo Games, we współpracy z firmą Warner Bros. Interactive Entertainment oraz stacją HBO.

Fabuła

Akcja Game of Thrones: Winter is Coming toczy się na kontynencie Westeros, będącym częścią brutalnego świata fantasy, w którym różne rody szlacheckie knują intrygi i ścierają się w niekończącej się walce o władzę, zaś na północy czają się mityczne, nieumarłe istoty, których istnienie zagraża wszystkim żywym istotom. Gra rozpoczyna się niedługo po śmierci Eddarda Starka, zaś w trakcie zabawy gracze mogą trafić na wiele innych postaci znanych z uniwersum Gry o Tron.

Mechanika

Zabawę w Game of Thrones: Winter is Coming zaczynamy od stworzenia własnego rodu szlacheckiego, a następnie staramy się przejąć kontrolę nad mapą. By to zrobić, musimy szkolić własne wojska i kierować nimi w bitwach – niejednokrotnie olbrzymich, z udziałem tysięcy jednostek.

Zwycięstwo wymaga zastosowania odpowiedniej taktyki (np. właściwego ustawienia wojsk na polu walki), jak i strategii (planowania długoterminowego i odpowiedniego wykorzystywania dostępnych zasobów). Produkcja Yoozoo Games pozwala także na budowanie i rozwijanie własnej twierdzy.

W czasie zabawy gracze mogą również nawiązywać sojusze i ścierać się ze sobą w brutalnych starciach PvP (ang. Player vs. Player – gracz kontra gracz).

Tryby gry

Game of Thrones: Winter is Coming posiada wyłącznie tryb wieloosobowy, który pozwala nam rywalizować z ludźmi z całego świata.

Kwestie techniczne

Game of Thrones: Winter is Coming może się pochwalić całkiem ładną, trójwymiarową grafiką, która prezentuje dość wysoki poziom w porównaniu do innych produkcji przeglądarkowych. Świat gry cechuje się niemałym poziomem detali. Twórcy w pełni wykorzystali też licencję udzieloną im przez HBO i zadbali też o to, by miejsca oraz poszczególne, kluczowe postacie przypominały to, co znamy z ekranu telewizora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Game of Thrones: Winter is Coming

16+

Wymagania sprzętowe Game of Thrones: Winter is Coming

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 SP1

WWW
PC