Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2020, 16:55

autor: Entelarmer

Otruto jednego z twórców tytułu na podstawie Gry o tron? Policja wszczęła śledztwo

Chińska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci szefa studia Yoozoo Games. Służby aresztowały jednego z współpracowników chińskiego dewelopera, podejrzanego o otrucie zmarłego.

Doniesienia o masowych zwolnieniach i crunchu w studiach wielokrotnie przypominały nam, że tworzenie gier to nie łatwa praca. Jednak dla pewnego chińskiego dewelopera okazała się ona o wiele bardziej ryzykowna. Szanghajska policja wszczęła dochodzenie w sprawie otrucia Lin Qi, założyciela Yoozoo Games.

Szef studia odpowiedzialnego m.in. za Games of Thrones: Winter is Coming oraz League of Angels zmarł w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w szpitalu, do którego trafił osiem dni wcześniej. Tam też miano stwierdzić, że Qi został otruty. W efekcie policja zatrzymała jednego ze współpracowników twórcy „zgodnie z prawem” na czas trwania dochodzenia. Podejrzanym ma być szef działu filmowego Yoozoo Games, który sprawował pieczę nad ekranizacją powieści Problem trzech ciał autorstwa Liu Cixina tworzonej dla Netfliksa (via The Guardian).

Lin Qi zdecydowanie nie zaliczał się do największych celebrytów rynku gier, ale na pewno nie narzekał na zarobki. Jego majątek wyceniano na około miliard dolarów, co złośliwi mogliby przypisać wspomnianemu League of Angels (a konkretniej – nachalnie narzucanym graczom mikropłatnościom).