Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2019, 12:16

Sega kupiła studio twórców Two Point Hospital

Wydawca Sega wykupił dewelopera Two Point Studios – twórców udanej strategii ekonomicznej Two Point Hospital. W brytyjskiej firmie znaleźć można kilku branżowych weteranów, którzy w przeszłości pracowali m.in. w Lionhead Studios i Bullfrog Productions.

Sega nowym właścicielem Two Point Studios. - Sega kupiła studio twórców Two Point Hospital - wiadomość - 2019-05-10
Sega nowym właścicielem Two Point Studios.

Portal PCGamer donosi, że firma Sega nabyła brytyjskiego dewelopera Two Point Studios – twórców udanego Two Point Hospital. Wydany w zeszłym roku tytuł jest tzw. duchowym spadkobiercą strategii ekonomicznej z lat 90. autorstwa nieistniejącego już studia Bullfrog Productions, czyli Theme Hospital.

Z przyjemnością oficjalnie witamy Two Point Studios w rodzinie Sega. To stosunkowo nowy, brytyjski deweloper, mający już na swoim koncie globalny przebój , dlatego wiedzieliśmy, że w tym przypadku musimy działać szybko, ponieważ studio było niezwykle atrakcyjną propozycją inwestycyjną, z ogromnym talentem - powiedział dyrektor operacyjny Segi, Gary Dale.

W zlokalizowanym w Farnham (na południowy zachód od Londynu) Two Point Studios pracuje obecnie 17 osób. Firma została założona przez byłych pracowników Lionhead Studios – Marka Webleya, Gary’ego Carra oraz Bena Hymersa. Co ciekawe, wszyscy trzej w przeszłości pracowali również we wspomnianym wyżej Bullfrog Productions – wybór debiutanckiego projektu nowego dewelopera nie był więc przypadkowy.

To przełomowy krok dla Two Point Studios i jesteśmy podekscytowani dołączeniem do rodziny Sega. Z niecierpliwością czekamy na realizację kolejnej fazy naszych planów, w miarę jak będziemy kontynuowali rozwijanie hrabstwa Two Point. To niezwykle ekscytujący czas na bycie częścią Two Point. Dotarliśmy do tego punktu dzięki ciężkiej pracy, pasji i poświęceniu naszego małego, ale niezwykle utalentowanego zespołu zlokalizowanego w Farnham, oraz niesamowitym fanom, którzy wspierali nas przez cały czas i pomogli nakierować rozwój Two Point Hospital na właściwe tory – powiedział współzałożyciel Two Point Studios, Mark Webley.

Two Point Hospital został ciepło przyjęty przez krytyków (u nas otrzymał solidną notę 7/10), a do tego dobrze się sprzedał, więc przejęcie odpowiedzialnego za niego studia można uznać za rozsądną inwestycję. Warto też odnotować, że wykupienie Two Point Studios wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię wzmacniania pozycji na pecetowym rynku gier. Sega od dłuższego czasu interesuje się zespołami tworzącymi różnego rodzaju produkcje strategiczne – do Japończyków należą już takie studia, jak Creative Assembly (seria Total War), Relic Entertainment (Dawn of War, Company of Heroes), Amplitude Studios (serie Endless Space / Legend) czy Sports Interactive (cykl menadżerów piłkarskich Football Manager).

  1. Sega – strona oficjalna
  2. Two Point Studios – strona oficjalna
  3. Two Point Hospital – poradnik