Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 maja 2019, 12:25

Serial Watchmen od HBO na pierwszym zwiastunie

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun serialu Watchmen produkowanego przez stację HBO. Nietypowa ekranizacja komiksowej serii Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa, tworzona przez Damona Lindelofa (Zagubieni), zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Wczorajszy dzień okazał się ważny dla miłośników komiksów, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie kultowych Strażników (ang. Watchmen) autorstwa Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa. Wieczorem pojawił się bowiem pierwszy zwiastun serialu opartego na motywach tej serii, produkowanego przez stację HBO. Można go obejrzeć poniżej.

Produkcja HBO nie ma być dokładnym przeniesieniem na ekran słynnego superbohaterskiego cyklu komiksów z końcówki lat 80., tak jak zrobił to film Zacka Snydera z 2009 roku. Twórca serialu, Damon Lindelof (Zagubieni, Pozostawieni), zdecydował się na stworzenie czegoś na kształt luźnej kontynuacji oryginału, opowiadającej nową historię. Sprawa ta dokładniej wyjaśniona jest w bardzo emocjonalnym liście do fanów Strażników, który rok temu showrunner umieścił na swoim profilu na Instagramie. Cytując jego fragment:

Nie mamy zamiaru „adaptować” dwunastu numerów stworzonych przez pana Moore'a i pana Gibbonsa trzydzieści lat temu. Są one świętością i nie zostaną w żaden sposób przepisane, odtworzone, zreprodukowane czy zrebootowane.

Zostaną one jednak „zremiksowane”. Fundamenty tej historii są bowiem tak dobre, że bylibyśmy głupi, gdybyśmy z nich nie czerpali. Wyobraźcie sobie, że dwanaście oryginalnych numerów Strażników to nasz Stary Testament. Gdy powstał Nowy Testament, nie wymazał on tego, co było przed nim. Stworzenie świata. Eden. Abraham i Izaak. Potop. To wszystko się wydarzyło. Tak samo będzie z serialem Strażnicy. Komediant zginął. Dan i Laurie zakochali się w sobie. Ozymandiasz uratował świat, a Doktor Manhattan opuścił go tuż po tym, jak zdezintegrował Rorschacha na mroźnych pustkowiach Antarktydy.

Żeby była jasność. Strażnicy są kanoniczni.

Takie podejście daje spore pole do popisu. Twórcy mogą pokazać zarówno stare postacie, jak i wprowadzić zupełnie nowe. Jak możemy zobaczyć na powyższym zwiastunie, obie te opcje zostały skrzętnie wykorzystane.

W serialu Watchmen pojawią się postacie, które nie były obecne w komiksowym oryginale. - Serial Watchmen od HBO na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2019-05-09
W serialu Watchmen pojawią się postacie, które nie były obecne w komiksowym oryginale.

W serialu Watchmen zobaczymy między innymi Jeremy'ego Ironsa, Dona Johnsona, Reginę King, Tima Blake'a Nelsona, Adelaide Clemens, Andrew Howarda, Sarę Vickers, Jean Smart i Jamesa Wolka. Całość zadebiutuje na antenie HBO jesienią tego roku. Dokładna data nie jest na razie znana.

  1. Oficjalna polska strona stacji HBO