Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeiOSWPAND
Okładka The Sims FreePlay (iOS)

The Sims FreePlay

Spin-off bestsellerowej serii The Sims, dostępny jako gra typu free-to-play. Za powstanie The Sims FreePlay odpowiada ekipa studia Firemonkeys, specjalizująca się w produkcjach mobilnych.

Symulacje | ekonomiczne | zagraj za darmo | sandbox | symulator życia

Okładka The Sims FreePlay (iOS)

data premiery gry:

15gru2011

iOS

15lut2012

AND

12wrz2013

WP

Spin-offowa odsłona bestsellerowej serii The Sims, zrealizowana w popularnym modelu biznesowym free-to-play. Za powstanie gry odpowiada ekipa studia Firemonkeys, powstałego z połączenia dwóch zespołów, pracujących od kilku lat nad mobilnymi hitami od EA.

Akcja gry toczy się w miasteczku Sim Town, wzorowanym na znanym z serii macierzystej regionie Sunset Valley. Początkowo okolica jest kompletnie niezaludniona, lecz w miarę postępów rozgrywki pojawiają się tam kolejni simowie oraz nowe parcele do odblokowania. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach cyklu, celem zabawy jest swobodne kierowanie życiem naszych Simów i decydowanie o tym czym się zajmą, gdzie zamieszkają lub z kim się zaprzyjaźnią. Wszystkie akcje podejmowane w grze przyczyniają się do wzrostu doświadczenia i awansu na kolejne poziomy, wraz z którymi odblokowujemy nowe możliwości w grze, takie jak większy limit mieszkańców czy nowe meble, rośliny, potrawy itp.

Rozgrywka reprezentuje typowy model sandboksowy i może być prowadzona na wiele sposobów. Możemy więc wysyłać naszych simów do pracy, lub zająć się projektowaniem wnętrz, pielęgnowaniem ogrodów, opieką nad zwierzętami, czy wykonywaniem rozmaitych prac domowych. Twórcy przygotowali kilka odmiennych ścieżek kariery, takich jak muzyk, aktor, strażak, nauczyciel, naukowiec czy polityk. Simowie mogą też poświęcić się rozmaitym hobby, właściwym ich aktualnemu wiekowi. Mapę miasta wzbogacono zaś szeregiem atrakcyjnych lokacji, w których nasi podopieczni mogą oddawać się rozmaitym rozrywkom i aktywnościom.

Grę rozpoczynamy jako dorosły Sim, lecz wraz z kolejnymi aktualizacjami gry twórcy wprowadzili aż 5 różnych etapów życia (od niemowlęcia do seniora). Możliwa jest także śmierć naszego podopiecznego. Swoistą ciekawostkę stanowi poruszenie przez twórców kwestii natury moralnej. Możliwość posiadania potomstwa zarezerwowano bowiem tylko dla Simów pozostających w związku małżeńskim.

Oprawa graficzna gry reprezentuje poziom typowy dla pierwszych komputerowych odsłon serii i cechuje się podobną ilością zabawnych animacji, towarzyszących wykonywaniu poszczególnych czynności. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, a naturalnym ograniczeniem swobody rozgrywki jest czas, potrzebny na wykonanie rozmaitych akcji. Ograniczenia te możemy oczywiście obejść, korzystając z typowego systemu mikrotransakcji. Dzięki nim zaopatrzymy się także w szereg ekskluzywnych elementów wyglądu, wystroju czy wyposażenia wnętrz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 3,4 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Sims FreePlay

12+

Wymagania sprzętowe The Sims FreePlay

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND
WP