Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4iOSSwitch
Okładka Worse Than Death (PC)

Worse Than Death

Gra przygodowa utrzymana w konwencji side-scrollowego horroru 2D. W Worse Than Death wcielamy się w Holly – dziewczyna musi wyrwać się ze szponów tajemniczej, nadnaturalnej siły, która opanowała jej rodzinne miasteczko, a także uratować swojego najlepszego przyjaciela.

Przygodowe | survival horror | skradanki | horror | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll

Okładka Worse Than Death (PC)

data premiery gry:

1lip2019

iOS

8paź2019

PC PS4 Switch

Worse Than Death to utrzymana w konwencji horroru gra przygodowa. Głównym źródłem inspiracji dla tego tytułu były komiksowe Opowieści z krypty, a za jego opracowaniem stoi Benjamin Rivers – niezależny deweloper, w którego portfolio można znaleźć takie pozycje, jak Alone With You oraz pokrewne gatunkowo Home.

Fabuła

Główną bohaterką gry Worse Than Death jest dwudziestoośmioletnia Holly. Protagonistka przyjeżdża na weekend do swojego rodzinnego miasteczka, by spotkać się ze swoim najlepszym przyjacielem – Flynnem – i pocieszyć go po tragicznej śmierci jego narzeczonej. Na miejscu okazuje się, że wszyscy mają tu coś do ukrycia (łącznie z nią samą), a jakby tego było mało, tajemnicza, nadnaturalna siła urządza sobie na nich polowanie. Holly musi więc wyrwać się z jej szponów i uratować Flynna; niejako przy okazji dziewczyna stawia czoła własnej przeszłości, poznając prawdę zarówno o całym miasteczku oraz swoich bliskich, jak i o sobie samej.

Mechanika

W Worse Than Death akcję ukazano z boku. Przemierzając posępne lokacje, rozmawiamy z mieszkańcami miasteczka, szukamy przydatnych przedmiotów oraz rozwiązujemy rozmaite zagadki. Pomimo że Holly świetnie radzi sobie z pokonywaniem przeszkód terenowych (przeskakując je bądź czołgając się pod nimi), nie potrafi walczyć. Musi więc uważać, by nie zwracać na siebie uwagi potworów wałęsających się po miasteczku; choć są one niewidzialne, ich pozycję można odkryć, obserwując światła czy też nasłuchując dźwięków otoczenia lub wsłuchując się w bicie serca protagonistki. Jeśli dziewczyna narobi zbyt wiele hałasu, przeciwnicy ruszą za nią w pogoń, a ona będzie musiała rzucić się do ucieczki, szukając schronienia w sąsiednim pomieszczeniu.

Kwestie techniczne

Worse Than Death posiada dwuwymiarową grafikę wykonaną w technice pixel art. Warto zauważyć, że portrety poszczególnych postaci, a także wybrane sceny i przerywniki filmowe utrzymano w charakterystycznej, komiksowej stylistyce. Co ciekawe, całość została narysowana ręcznie, na iPadzie Pro. Zabawa toczy się przy akompaniamencie utworów kanadyjskiego zespołu The Secrets.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Worse Than Death

Klasyfikacja PEGI Worse Than Death

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Worse Than Death

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 700 MB HDD, Windows Vista/7/8.1/10

PC
PS4
Switch
iOS