Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPS4
Okładka Alone With You (PSV)

Alone With You

Opracowana przez Benjamina Riversa (twórcę horroru Home) przygodówka w klimatach science fiction. W grze Alone With You wcielamy się w postać kolonisty ocalałego z katastrofy bazy na obcej planecie, która w ciągu miesiąca ulegnie całkowitemu zniszczeniu.

Przygodowe | science fiction | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Alone With You (PSV)

data premiery gry:

23sie2016

PS4 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alone With You to przygodówka science-fiction. Jej autorem jest Benjamin Rivers, czyli twórca udanego horroru Home.

W grze wcielamy się w jedynego ocalałego kolonistę z katastrofy w bazie na obcej planecie, która za miesiąc ulegnie zagładzie. Co gorsza jedyny statek kosmiczny jest uszkodzony, a bohater nie posiada umiejętności i wiedzy potrzebnej do jego naprawienia. Na szczęście z pomocą przychodzi mu zaawansowana sztuczna inteligencja, która proponuje sposób na wyjście z tej sytuacji. Jest nim zrekonstruowanie czerech zmarłych wcześniej kolonistów i wykorzystanie ich do usunięcia usterek w promie.

Jak na przygodówkę przystało, Alone With You koncentruje się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek. Jednocześnie kluczową rolę odgrywa mechanizm tworzenia więzi emocjonalnych z postaciami niezależnymi, zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i kolonistami. Ten aspekt jest w pełni dynamiczny, a nasze decyzje i dialogi kształtują stosunek towarzyszy do bohatera oraz kierunek rozwoju scenariusza.

Relacje z postaciami nie ograniczają się tylko do przyjaźni i nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć romans. Jednocześnie ten aspekt został zrealizowany inaczej niż w większości gier, gdzie miłość jest nagrodą za wykonanie serii określonych na sztywno czynności. Zamiast tego relacje są kształtowane w sposób płynny, dynamiczny i nie do końca przewidywalny, a odrzucona osoba zachowa w sercu urazę aż do końca kampanii

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Zapowiedziano Alone With You - nową przygodówkę autora Home
Zapowiedziano Alone With You - nową przygodówkę autora Home

wiadomość1 września 2014

Twórca horroru Home zapowiedział przygodówkę science fiction Alone With You. Wcielimy się w niej w kolonistę próbującego uciec ze skazanej na zagładę planety.

PS4
PSV