Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2014, 11:45

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Alone With You - nową przygodówkę autora Home

Twórca horroru Home zapowiedział przygodówkę science fiction Alone With You. Wcielimy się w niej w kolonistę próbującego uciec ze skazanej na zagładę planety.

W marcu deweloper Benjamin Rivers zapowiedział, że jego debiutanckie dzieło, czyli horror Home, ukaże się na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Praca nad tymi konwersjami musiała okazać się całkiem przyjemna, gdyż twórca właśnie ogłosił, że na te same dwie platformy zmierza jego kolejny tytuł. Okazała się nim przygodówka science-fiction Alone With You, która skoncentruje się na eksploracji oraz tworzeniu więzi emocjonalnych z postaciami niezależnymi. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku, ale nie podano bardzie konkretnej daty. Warto wspomnieć, że gra powstaje wyłącznie z myślą o konsolach firmy Sony i prawdopodobnie nie mamy co liczyć, przynajmniej w najbliższym czasie, na edycje na inne sprzęty.

W Alone With You wcielimy się w jedynego ocalałego kolonistę z katastrofy w bazie na obcej planecie, która za miesiąc ulegnie zagładzie. Co gorsza jedyny statek kosmiczny jest uszkodzony, a bohater nie posiada umiejętności i wiedzy potrzebnej do jego naprawienia. Na szczęście z pomocą przychodzi mu zaawansowana sztuczna inteligencja, która proponuje sposób na wyjście z tej sytuacji. Jest nim zrekonstruowanie czerech zmarłych wcześniej kolonistów i wykorzystanie ich do usunięcia usterek w promie.

Jak na przygodówkę przystało, Alone With You skoncentruje się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek. Jednocześnie kluczową rolę odegra mechanizm tworzenia więzi emocjonalnych z postaciami niezależnymi, zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i kolonistami. Ten aspekt będzie w pełni dynamiczny, a nasze decyzje i dialogi ukształtują stosunek towarzyszy do bohatera oraz kierunek rozwoju scenariusza.

Relacje z postaciami nie ograniczą się tylko do przyjaźni i nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby rozpocząć romans. Jednocześnie Benjamin Rivers podkreśla, że ten aspekt zostanie zrealizowany inaczej niż w większości gier, gdzie miłość jest nagrodą za wykonanie serii określonych na sztywno czynności. Zamiast tego relacje mają być kształtowane w sposób płynny, dynamiczny i nie do końca przewidywalny, a odrzucona osoba zachowa w sercu urazę aż do końca kampanii.

  1. Alone With You – oficjalna strona gry