Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2014, 11:55

autor: Renox

Haunted House: Cryptic Graves – zobacz teaser nowej wersji gry

Firma Atari ogłosiła jakiś czas temu wydanie nowej wersji kultowego horroru z 1982 roku – gry Haunted House: Cryptic Graves. Niedawno poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat produkcji, a także otrzymaliśmy jego teaser trailer. Gra ukaże się tylko na PC jeszcze tej jesieni.

Haunted House: Cryptic Graves zadebiutuje tej jesieni na PC. - Haunted House: Cryptic Graves – zobacz teaser trailer nowej wersji kultowego horroru - wiadomość - 2014-09-01
Haunted House: Cryptic Graves zadebiutuje tej jesieni na PC.

Haunted House: Cryptic Graves to nowa wersja kultowej marki zapoczątkowanej w 1982 roku na konsoli Atari 2600. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, wspomniana produkcja, za którą stoi ekipa ze studia Dreampainters, ma być przerażającym, pierwszoosobowym survival horrorem. W grze, jako Anya Graves, dziewczyna obdarzona niezwykłymi umiejętnościami, będziemy musieli oczyścić tytułowy dom z nawiedzających go potworów i złych duchów. Bohaterka potrafi porozumiewać się ze zmarłymi i wykorzysta ten fakt do rozwiązywania różnych zagadek i unikania śmiertelnych w działaniu pułapek zastawianych przez wrogów. Panna Graves, zgodnie ze szczątkowymi jak na razie informacjami ujawnionymi przez twórców, będzie również wytwarzać różnego rodzaju przedmioty (system craftingu jest więc niemal pewny), które później użyje do skutecznej eksterminacji złych sił.

To niewiele informacji, ale niestety na razie musi nam to wystarczyć. Poniżej znajdziecie opublikowany kilka dni temu teaser trailer omawianego tytułu.

Warto przypomnieć, że wydany przed czterema laty remake okazał się produkcją słabą, nie dorastającą do pięt pierwowzorowi serii, który jest uznawany za jednego z najstarszych przodków survival horroru. Czy firmie Atari, próbującej zmierzyć się z tym tematem po raz kolejny, uda się stworzyć godną uwagi produkcję? Przekonają się o tym wyłącznie pecetowi gracze jesienią tego roku, na kiedy to przewidziano premierę omawianego tytułu.