Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360Wii
Okładka Haunted House (PC)
OkładkaHaunted House (PC)

Haunted House

Odnowiona wersja znanego klasyku lat osiemdziesiątych, który pierwotnie ukazał się na Atari 2600 i był jednym z ciekawszych tytułów na tę platformę.

Akcji

Haunted House Premiera

28wrz2010

Wii

29wrz2010

PC

28paź2010

X360

Haunted House to remake znanej w latach osiemdziesiątych produkcji na Atari 2600, w której kierowaliśmy parą oczu poruszającą się w ciemnościach i unikaliśmy pikselowych duszków lub nietoperzy. Pomysł powrócił za sprawą firmy Atari, która wydała ten tytuł jeszcze raz – tym razem w ładnej, rysunkowej grafice, nie mającej wiele wspólnego z dawną umownością.

Fabuła nawiązuje do oryginalnej wersji, co powinni docenić szczególnie najstarsi fani pierwowzoru. Bohater wydanej w latach osiemdziesiątych gry zaginął w tajemniczej rezydencji poszukując magicznej urny. W remake’u akcja dzieje się 30 lat po tych wydarzeniach. Wcielamy się we wnuczka ówczesnego herosa i musimy dowiedzieć się, co stało się z naszym dziadkiem. Próbujemy też znaleźć tajemniczą urnę licząc, że pomoże to rozwiązać zagadkę zniknięcia przodka.

Po raz kolejny zwiedzamy Graves Mansion, miejsce pełne szkieletorów, duchów i innych kreatur, a wszystko to w niemal zupełnych ciemnościach. Głównym sprzymierzeńcem sterowanej przez nas postaci jest trzymana w rękach świeczka, która oświetla najbliższe otoczenie i pozwala odkrywać kolejne skrywające w sobie mroczną tajemnicę pomieszczenia. Oczywiście pomimo dość ponurej tematyki, całość została potraktowana luźno i nie do końca poważnie – dzięki temu gra trafia do większego grona odbiorców i jest stosunkowo prosta w opanowaniu.

Rozgrywka w głównej mierze polega na eksploracji wielkiej posiadłości i odpowiednim radzeniu sobie z czyhającymi na nas niebezpieczeństwami. Nie brakuje tu również ciekawych zagadek i walk z bossami, które sprawiają, że zwiedzanie kolejnych lokacji nie jest monotonne. Akcję obserwujemy z góry, co pomaga w lepszym zorientowaniu się w terenie. Odnowiona wersja w niczym nie przypomina oryginału pod względem oprawy graficznej. Mamy w tym przypadku do czynienia z rysowanym, kreskówkowym stylem, nieco tonującym nastrój grozy, który twórcy starali się zawrzeć w tytule.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Haunted House

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Haunted House Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7950 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
PC
X360
Wii