Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Undead Horde (PC)

Undead Horde

Gra na pograniczu izometrycznego RPG akcji i slashera z elementami strategii. W Undead Horde wcielamy się w nekromantę, który próbuje podporządkować sobie całą fantastyczną krainę, prowadząc do boju tytułową hordę kilkudziesięciu ożywieńców.

Akcji | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | elementy RPG | elementy strategiczne | indie | RPG akcji

Okładka Undead Horde (PC)

producent: 10tons

wydawca: 10tons

Strona oficjalna

data premiery gry:

15maj2019

PC PS4 XONE Switch

Undead Horde to hack’n’slash wzbogacony o elementy strategii. Tytuł został opracowany przez niezależne studio 10tons – autorów takich gier, jak Dysmantle, Tesla vs Lovecraft, Jydge czy choćby Neon Chrome.

Fabuła

Undead Horde zabiera nas w podróż do fantastycznego świata. W trakcie zabawy wcielamy się w nekromantę – przedstawiciela profesji wyklętej przez zwykłych śmiertelników. Chcąc się zemścić, protagonista prowadzi do boju armię nieumarłych, przy pomocy której próbuje podporządkować sobie całą krainę.

Mechanika

W Undead Horde akcję ukazano w widoku izometrycznym. Przygoda wiedzie nas przez zróżnicowane lokacje – od spalonych słońcem pustyń, aż po gęste lasy. Pomimo że w trakcie zabawy kontrolujemy bezpośrednio tylko głównego bohatera, nieustannie podąża za nim horda licząca maksymalnie setkę ożywieńców; ci wspomagają go w starciach toczonych w czasie rzeczywistym, atakując wybrane przez niego cele. Wśród kilkunastu rodzajów jednostek, które tworzymy, wskrzeszając poległych adwersarzy lub wyciągając zmarłych z grobów, znajdziemy między innymi łuczników oraz krwiożercze skorpiony.

W grze zawarto system rozwoju postaci. Potencjał bojowy nekromanty i jego armii zwiększamy, zdobywając kolejne poziomy doświadczenia oraz pozyskując generowane proceduralnie elementy ekwipunku pokroju broni czy magicznych przedmiotów; zbędnego wyposażenia można się natomiast pozbyć, sprzedając je u jednego z handlarzy.

Kwestie techniczne

Undead Horde posiada barwną, trójwymiarową grafikę utrzymaną w stylistyce „low poly” – poszczególne jej elementy opierają się z niewielkiej liczby wyraźnie widocznych wielościanów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 60,99 PLN

Wymagania wiekowe Undead Horde

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Undead Horde

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows Vista/7/8/10

PC
PS4
XONE
Switch