Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4iOSXONESwitch
Okładka Jydge (PS4)
OkładkaJydge (PS4)

Jydge

Utrzymana w klimatach science fiction dynamiczna strzelanina top-down autorstwa doświadczonego fińskiego studia 10tons.

Akcji | science fiction | top-down | kooperacja | strzelanki

Jydge Premiera

4paź2017

PC PS4

6paź2017

XONE

19paź2017

Switch

18sty2018

iOS

producent: 10tons wydawca: 10tons Strona oficjalna

Gry podobne do Jydge

Alienation

Ruiner

Secret Ponchos

Jydge jest dynamiczną strzelaniną opracowaną przez niezależny fiński zespół 10tons. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, XONE itd..

Fabuła

Akcja Jydge została osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby wcześniejszych gier studia, czyli Neon Chrome i Crimsonland, a toczy się przed opowiedzianymi tam wydarzeniami. Produkcja zabiera nas do fikcyjnego miasta Edenbyrg – futurystycznej metropolii opanowanej przez przestępczość. Zadaniem gracza wcielającego się w tytułowego sędziego jest stawienie czoła kryminalistom i ponowne zaprowadzenie sprawiedliwości.

Mechanika

Rozgrywkę w wydanym na platformie PC, XONE itd. Jydge rozpoczynamy od stworzenia unikalnego bohatera. Możemy zdecydować nie tylko o jego zdolnościach specjalnych, lecz także o konfiguracji jego podstawowej broni – karabinu Gavel. Właściwa rozgrywka jest prezentowana z perspektywy top-down. W trakcie kampanii przemierzamy ulice Edenbyrgu i wykonujemy zróżnicowane zadania. W przeciwieństwie do poprzedniej gry Finów, tym razem poszczególne scenariusze zostały opracowane ręcznie przez samych deweloperów – w toku przygody stawiamy więc czoła rabusiom, na celowniku których znalazły się placówki MegaBanku, odbijamy członków rodziny Flanders, przetrzymywanych w roli zakładników przez tak zwany Cobra Gang, czy wreszcie stajemy oko w oko z Maszyną Śmierci (Death Machine) zbudowaną przez tajemniczego konstruktora.

Niezależnie jednak od tego, jakie zadanie spoczywa na naszych barkach w danym momencie, najważniejszym elementem zabawy jest zabijanie hord przeciwników. Szeroki wachlarz modyfikacji broni i trybów działania pozwala z niej uczynić zarówno klasyczny karabin maszynowy strzelający ostrą amunicją, jak i broń plazmową, strzelbę, granatnik, a nawet wyrzutnię rakiet. Co ciekawe, pomimo że eliminacja adwersarzy w otwartej walce sprawdza się tutaj doskonale, nic nie stoi na przeszkodzie, by wcielić w życie bardziej zaawansowane strategie – instalując odpowiednie modyfikacje do naszej giwery, zapewniamy sobie na przykład możliwość strzelania przez ściany. W miarę czynionych postępów otrzymujemy dostęp do coraz szerszego wachlarza broni, modyfikacji i gadżetów pokroju tarczy odbijającej pociski. Należy odnotować, że chętni mogą dokonywać cichych egzekucji na niczego niespodziewających się wrogach lub korzystać z pomocy dronów zapewniających przewagę na placu boju.

Kwestie techniczne

W Jydge można się bawić zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie kompana, w ramach lokalnego trybu współpracy.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Jydge na platformie PC, XONE itd. prezentuje solidny poziom wykonania. Na uwagę zasługuje przede wszystkim możliwość niszczenia elementów otoczenia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Jydge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE
Switch
iOS