Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Deck of Ashes (PC)
OkładkaDeck of Ashes (PC)

Deck of Ashes PC

Pozycja z kategorii RPG, w której występują elementy karcianek i gatunku roguelike. Deck of Ashes oferuje też intrygujący świat mrocznego fantasy i ładną oprawę graficzną, opartą o ręcznie wykonane ilustracje. Za stworzenie tego tytułu odpowiada niezależne studio AYGames.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | 2D | karciane | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deck of Ashes Premiera PC

wczesny dostęp

11kwietnia2019

9czerwca2020

Steam

9czerwca2020

producent: AYGames wydawca: Buka Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Deck of Ashes jest grą RPG, w której znaleźć można także mechaniki charakterystyczne dla karcianki oraz elementy gatunku roguelike. Akcja tego tytułu toczy się w przeklętym, mrocznym świecie fantasy. Za stworzenie i wydanie omawianej produkcji odpowiada niezależne studio AYGames i jest to jego debiutancki projekt.

Fabuła

W Deck of Ashes prowadzimy grupę antybohaterów – poszukiwaczy przygód wędrujących po świecie, na który dawno temu spadła straszliwa Klątwa Popiołu. Przekleństwo może zostać zdjęte tylko przez Wygnańców, z powodu których zostało rzucone. Czy uda Ci się znaleźć odpowiednią drogę i uratować świat przed strasznym losem?

Mechanika

W Deck of Ashes kierujemy całą drużyną poszukiwaczy przygód. Rozgrywka polega na eksplorowaniu losowo wygenerowanego, otwartego świata i walce z napotkanymi potworami. System walki jest oparty o karty – posiadana talia decyduje o tym, co możemy zrobić w danym momencie. W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy kolejne karty, stopniowo zwiększając wachlarz manewrów dostępnych dla poszczególnych postaci w naszej drużynie. Walka wymaga podejmowania taktycznych decyzji i nie jest łatwa.

W produkcji zespołu AYGames znajdziemy liczne elementy gatunku roguelike. Chodzi tutaj zarówno o wspomniane losowe lokacje, jak i fakt, że w przypadku śmierci zabawę musimy zaczynać od samego początku. Dodatkowo przywracanie zarówno zdrowia, jak i wykorzystanych kart jest tutaj bardzo utrudnione. Niemal nic nie regeneruje się automatycznie – potrzebne są konkretne przedmioty i zasoby, które zdobywamy w trakcie przygody. Zakres dostępnych możliwości jest uzależniony także od stanu obozu, w którym nasi bohaterowie odpoczywają pomiędzy kolejnymi przygodami (obóz również możemy rozwijać).

Warto odnotować, że twórcy przygotowali szeroką gamę potworów, z którymi możemy się mierzyć – przy czym w zależności od tego, w jakim regionie świata się znajdujemy, ich selekcja będzie inna (przykładowo na bagnach czekają na nas inne zagrożenia, niż na pustyni). Poszczególne potwory mają różne słabości i wymagają stosowania odmiennych taktyk.

Tryby gry

W Deck of Ashes możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawę rozgrywki stanowi rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Deck of Ashes posiada ciekawie zaprojektowaną oprawę graficzną, na którą składają się głównie ładnie wykonane, dwuwymiarowe ilustracje prezentujące poszczególne postacie oraz miejsca, a także różnorakie efekty świetlne towarzyszące zaklęciom i atakom. Styl artystyczny tej produkcji jest utrzymany w klimatach typowych dla twórczości z gatunku dark fantasy. Zabawę urozmaica klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Deck of Ashes cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Deck of Ashes: 16+

Deck of Ashes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10