Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 listopada 2015, 11:10

autor: Jiker

FNAF World na pierwszym zwiastunie z fragmentami rozgrywki

Scott Cawthon udostępnił zwiastun FNAF World – pierwszej odsłony marki Five Nights at Freddy's niebędącej przedstawicielem gatunku horrorów. Tym razem mamy do czynienia z RPG-iem z turowym systemem walki, inspirowanymi japońskimi grami tego typu.

Kiedy we wrześniu Scott Cawthon, autor popularnej serii horrorów Five Nights at Freddy’s, zapowiadał kolejną produkcję osadzoną w swoim słynnym uniwersum – RPG-a o tytule FNAF World – wyraził nadzieję, że z końcem października dane nam będzie zagrać w wersję demonstracyjną gry. Niestety, tak się nie stało. Na osłodę otrzymaliśmy jednak pierwszy zwiastun oczekiwanej pozycji, w którym twórca zawarł kilka ujęć z właściwej rozgrywki.

Teaser stanowi potwierdzenie dotychczasowych informacji o FNAF World. Mimo powrotu mrocznych animatronicznych monstrów, które straszyły nas w poprzednich odsłonach marki, gra zostanie utrzymana w zupełnie innym, zdecydowanie weselszym klimacie. Co więcej, tym razem dane nam będzie stanąć po stronie straszydeł i wesprzeć je w walce z armią mechanicznych stworów.

Zwiastun zdradza, że walki z przeciwnikami będą się odbywać z podziałem na tury, niczym w japońskich grach z gatunku RPG, a bohaterowie dysponować będą unikalnymi umiejętnościami i atakami. Do naszej drużyny będą mogły dołączyć wszystkie animatroniki, które wystąpiły w serii Five Nights at Freddy’s. W przypadku wielu z nich zaistnieje też możliwość aktywacji alternatywnych form, modyfikujących ich zachowanie, siłę i zdolności.

W opisie filmu zamieszczonego w serwisie YouTube znaleźć można również informację, że do debiutu gry na platformach Android, iOS i PC dojdzie w 2016 roku. Scott Cawthon znany jest jednak z tego, że terminów nie dotrzymuje i to zazwyczaj z korzyścią dla graczy (Five Nights at Freddy’s 4 pierwotnie miało ukazać się 31 października, a ostatecznie zostało wydane… 23 lipca), więc niewykluczone, że w FNAF World zagramy jeszcze w tym roku.

Przy okazji warto zauważyć, że twórca dotrzymał częściowo słowa danego na kilkanaście dni przed debiutem Five Nights at Freddy’s 4 i 30 października udostępnił szumnie zapowiadaną, darmową aktualizację gry. Wprowadza ona nowe menu, elementy graficzne, wyzwania, modele postaci (Nightmare) i znaną skądinąd mini-gierkę Balloon Boy. Aktualnie mogą ją jednak przetestować tylko posiadacze pecetowej wersji gry.