Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2014, 19:14

Dragon Age: Początek za darmo w serwisie Origin

Electronic Arts udostępniło kolejną darmową produkcję na platformie dystrybucji cyfrowej Origin w programie „Specjalny Prezent”. Tym razem, wszyscy gracze zarejestrowani w sklepie koncernu będą mogli pobrać bez dodatkowych opłat pełną wersję gry Dragon Age: Początek, a więc klasycznego cRPG-a, stworzonego przez studio BioWare.

Dragon Age: Początek w skrócie:
  1. Producent: BioWare
  2. Gatunek: cRPG
  3. Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3
  4. Data światowej premiery: 3 listopada 2009 roku

Na platformie dystrybucji cyfrowej Origin już od kilku miesięcy prowadzona jest akcja pod nazwą „Specjalny prezent”. Co miesiąc gracze mogą ściągnąć za darmo wybraną produkcję z katalogu Electronic Arts i dodać ją na stałe do swojej wirtualnej biblioteki gier. Od połowy wrześniamożemy pobrać Bejeweled 3, a od dziś również przebój studia BioWare, którego nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Jest nim Dragon Age: Początek. Ten klasyczny już przedstawiciel gatunku cRPG tchnął w życie w nowe uniwersum fantasy i stał się pierwszą częścią serii, której najnowszą odsłonę zobaczymy w przyszłym miesiącu. Aby stać się właścicielem cyfrowej wersji Dragon Age'a musimy zarejestrować się w serwisie Origin. Promocja trwa do 14 października.

  1. Pobierz za darmo grę Dragon Age: Początek

Oczywiście obecność Dragon Age'a w programie „Specjalny prezent” nie jest przypadkowa i pozostaje częścią akcji promocyjnej gry Dragon Age: Inkwizycja. Jest to jednak dobra sposobność, by odświeżyć sobie ten prawie pięcioletni tytuł i przypomnieć wydarzenia oraz postacie, o których usłyszmy za miesiąc w najnowszej produkcji BioWare. Przypomnijmy, że pierwsza odsłona Dragon Age'a zadebiutowała w listopadzie 2009 roku i była promowana jako duchowy następca legendarnego cyklu Baldur's Gate, który korzysta jednak z bardziej współczesnego i szybszego modelu rozgrywki. Pewne uproszczenia w systemie walki oraz rozwoju postaci i ekwipunku nie zmieniły jednak faktu, że mieliśmy do czynienia z solidną kampanią RPG, która rozpoczyna się w zupełnie inny sposób, w zależności od obranej klasy i rasy bohatera. Na przebieg historii miały istotny wpływ także decyzje podjęte podczas zabawy oraz wybrane linie dialogowe.

Dragon Age został pierwotnie zapowiedziany jeszcze w 2004 roku. W przeciągu wielu burzliwych lat produkcji tytuł przeszedł dość poważne zmiany. Po premierze gra doczekała się pełnoprawnego rozszerzenia, pod tytułem Awakening, a także szeregu mniejszych zestawów DLC, za które gracze dość mocno krytykowali dewelopera. Mimo to, niezrażeni niepochlebnymi opiniami twórcy kontynuują tradycję publikowania mniejszych dodatków, zawierających np. nowe postacie towarzyszy, z których część sprzedawana jest już w dniu premiery gry.

  1. Poradnik do gry Dragon Age: Początek
  2. Oficjalna strona serii Dragon Age