Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2014, 10:10

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Bejeweled 3 za darmo na platformie Origin

Firma Electronic Arts udostępniła kolejny darmowy tytuł na platformie Origin. Tym razem jest to Bejeweled 3, logiczna gra od studia PopCap Games. Tytuł można pobrać bezpłatnie do 28 października. Żeby wziąć udział w promocji wystarczy posiadać konto na platformie dystrybucji cyfrowej koncernu EA.

Bejeweled 3 za darmo na platformie Origin - ilustracja #1
Bejeweled 3 w skrócie:
  • Producent: PopCap Games;
  • Gatunek: gra logiczna;
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, NDS;
  • Data premiery: 15 listopada 2011 roku.

Na platfomie Origin udostępniono kolejną produkcję w ramach promocji „Specjalny prezent”. Tym razem padło na logiczną grę od studia PopCap Games – Bejeweled 3. Tytuł o wartości 14,99 zł można pobrać bezpłatnie w sklepie Origin na komputery osobiste do 28 października. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem na platformie dystrybucji cyfrowej firmy EA, by wziąć udział w promocji i dodać tytuł do swojej biblioteki gier. Bejeweled 3 będzie już na zawsze przypisany do waszego profilu, a więc będziecie mogli ściągnąć go w dowolnej chwili. Oferta, mająca na celu wypromowanie platformy koncernu EA, powinna zadowolić przede wszystkim „niedzielnych” graczy oraz miłośników gier logicznych.

Miłośnicy układanek powinni być w siódmym niebie. - Bejeweled 3 za darmo na platformie Origin - wiadomość - 2014-09-17
Miłośnicy układanek powinni być w siódmym niebie.

Zabawa w Bejeweled 3, czyli trzeciej odsłonie serii zapoczątkowanej w 2001 roku, polega na ustawianiu różnokolorowych klejnotów w liniach. Deweloperzy przygotowali w sumie 8 trybów rozgrywki, a cała zabawa toczy się na planszach, które składają się z 64 pól. Zadaniem gracza jest przesuwanie kamyków w poziomie i pionie, by tworzyć różne układy złożone z przynajmniej trzech identycznych klejnotów. Ponadto ta odsłona cyklu zaoferowała oryginalne mechanizmy rozgrywki wzbogacające produkcję. Pojawiła się m.in. możliwość tworzenia kilku kombinacji kolorystycznych na raz, nowe klejnoty posiadające specjalne właściwości, zbieranie odznak (których jest aż 64) świadczących o umiejętnościach gracza.

W 2011 roku studio PopCap Games zostało kupione przez firmę Electronic Arts za kwotę 750 milionów dolarów. Tym samym EA pokazało, że zamierza podbijać rynek gier casualowych. Firma PopCap Games znana jest również ze stworzenia takich popularnych hitów, jak Peggle czy Plants vs Zombies.