Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2016, 10:55

autor: Entelarmer

Premiera American Truck Simulator i pierwsze recenzje

Wczoraj, kilka godzin przed planowanym terminem, zadebiutowała gra American Truck Simulator. Nowy symulator ciężarówek studia SCS Software nie wprowadza zbyt wielu nowości w stosunku do Euro Truck Simulator 2, ale i tak przypadł do gustu recenzentom.

American Truck Simulator nie wprowadza znaczących nowości, ale nie przeszkodziło to recenzentom w przyznaniu wysokich ocen produkcji SCS Software. - Premiera American Truck Simulator i pierwsze recenzje - wiadomość - 2016-02-03
American Truck Simulator nie wprowadza znaczących nowości, ale nie przeszkodziło to recenzentom w przyznaniu wysokich ocen produkcji SCS Software.

Wczoraj o godzinie 18:00 zadebiutowała gra American Truck Simulator, czyli kolejny symulator ciężarówek od studia SCS Software po popularnym Euro Truck Simulator 2 (ponad 3,5 miliona sprzedanych egzemplarzy). Według wcześniejszych założeń produkcja miała się ukazać dzisiaj o północy, jednak twórcy postanowili udostępnić amerykańską edycję symulatora ciężarówek kilka godzin wcześniej. W grze na razie dostępne są dwie ciężarówki oraz dwa stany: Kalifornia i Nevada, a trzeci – Arizona – zostanie udostępniony w pierwszym z wielu nadchodzących darmowych DLC. Jak podali twórcy na Twitterze, w ciągu pierwszej godziny w grę zagrało ponad 10 tysięcy osób.

Pierwsze recenzje

W naszej recenzji autorstwa ElMundo wystawiliśmy ATS ocenę 8,5/10 i jak widać pokrywa się ona z póki co nielicznymi opiniami zagranicznych serwisów. We wszystkich tekstach wspomniano o sporym podobieństwie do ETS 2, przy braku większej liczby innowacji oraz na pierwszy rzut oka skromnej zawartości. Jednak pomimo zaledwie dwóch stanów świat gry jest spory oraz nieco ładniejszy (np. bardziej żywe miasta) i świeższy niż w poprzedniczce, a pojedyncze nowości i ogólna grywalność sprawiają, że – zdaniem recenzentów – gra jest warta swojej ceny. Poza tym twórcy zapowiedzieli dalsze wsparcie dla tej produkcji, co zapewne doprowadzi do oddania do dyspozycji graczy całego obszaru Stanów Zjednoczonych.