Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 sierpnia 2020, 16:30

autor: AlexB

Powraca temat ekranizacji Firewatch - powstanie film bądź serial na podstawie gry

Znów zrobiło się głośno na temat ekranizacji Firewatcha. Jak podaje The Hollywood Reporter, wytwórnia Snoot Entertainment nawiązała współpracę ze studiem Campo Santo, której owocem ma być ekranizacja filmowa bądź serialowa produkcji z 2016 roku. Jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na ten temat.

W SKRÓCIE
  1. Wytwórnia Snoot Entertainment nawiązała współpracę ze studiem Campo Santo, której owocem będzie ekranizacja gry Firewatch.
  2. Jak na razie nie wiemy, czy będzie to film czy serial.
  3. Nie są również znane dalsze szczegóły na temat nadchodzącej produkcji.

Firewatch był jednym z największych hitów 2016 roku, jeśli chodzi o gry indie. Stworzona przez studio Campo Santo pierwszoosobowa przygodówka zdobyła mnóstwo nagród i sprzedała się w bardzo przyzwoitym nakładzie. Przebąkiwano nawet o planach jej ekranizacji. Niestety, Good Universe, które miało zająć się przeniesieniem tego dzieła na srebrny ekran, zostało wykupione przez Lionsgate i temat ten szybko ucichł. Powrócił dopiero teraz. Jak podaje The Hollywood Reporter, do należących obecnie do firmy Valve twórców Firewatcha zgłosiła się inna wytwórnia zainteresowana stworzeniem filmu bądź serialu na podstawie ich głośnej gry. Jest nią Snoot Entertainment, pod skrzydłami której powstały takie filmy jak Zaślepieni czy Małe potworki.

Powraca temat ekranizacji Firewatch - powstanie film bądź serial na podstawie gry - ilustracja #1
Historia przedstawiona w Firewatchu powinna sprawdzić się w filmie bądź serialu.

Producentami ekranizacji Firewatcha z ramienia Snoot Entertainment będą Keith Calder i Jess Wu Calder. Z kolei ze strony Campo Santo nad projektem będą czuwać Jake Rodkin oraz Sean Vanaman. Oto, co powiedział ten drugi na temat nadchodzącego tytułu:

Jess i Keith są pracowitymi i wizjonerskimi producentami filmowymi o świetnym guście, jeśli chodzi o gry wideo. Podobnie jak wtedy, gdy w 2016 roku poznaliśmy Joego Drake'a i jego zespół z Good Universe, od pierwszej rozmowy wiedzieliśmy, że Jess i Keith będą świetnymi partnerami. Nie mamy żadnych wątpliwości co do ich wiedzy, upodobań oraz pasji i mamy nadzieję, że nasze doświadczenie jako twórców gier uczyni z nas pierwszorzędnych współpracowników.

Akcja oryginalnego Firewatcha toczy się w 1989 roku w amerykańskim stanie Wyoming. Głównym bohaterem tytułu jest Henry – mężczyzna w średnim wieku po ciężkich życiowych przejściach, który, chcąc uciec od codzienności, przyjmuje na lato posadę strażnika leśnego. Jego zadaniem jest wypatrywanie pożarów i strofowanie niesfornych biwakowiczów. Z czasem nawiązuje on również dość bliską relację ze swoją przełożoną o imieniu Delilah, z którą rozmawia za pomocą krótkofalówki. Wszystko się komplikuje, gdy wokół bohatera zaczynają się dziać bardzo osobliwe rzeczy.

Jak na razie nie wiadomo, czy film bądź serial na podstawie Firewatcha będzie dokładnie odwzorowywał fabułę gry, czy też pozwoli sobie na pewną swobodę. Wszystko okaże się jasne, gdy podane zostaną dalsze szczegóły na jego temat.

  1. Oficjalna strona gry Firewatch
  2. Recenzja gry Firewatch - pięć godzin z życia leśniczego