Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2014, 11:15

autor: Góral

Firewatch - opublikowano nowe fragmenty rozgrywki

Przygodowa gra FPP Firewatch od studia Campo Santo została zaprezentowana przez twórców na nowym materiale wideo. Przy okazji deweloperzy opowiedzieli co nieco o tworzonej przez siebie produkcji. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC.

Firewatch w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra FPP
  • Deweloper: Campo Santo
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 2015 rok

Kilka dni temu mogliśmy obejrzeć pierwszy zwiastun ciekawie zapowiadającej się gry niezależnej Firewatch. Studio Campo Santo szybko poszło za ciosem i postanowiło zaprezentować nowe fragmenty rozgrywki z nadchodzącego projektu. Podczas jednej z misji zadaniem Henry’ego było zajęcie się sprawą osób puszczających fajerwerki w lesie. Jak widać na powyższym nagraniu, gameplay opierać będzie się głównie na eksploracji. Ciekawym elementem zdają się jednak być relacje pomiędzy bohaterem, a jego przełożoną Delilah, z którą komunikujemy się przy pomocy krótkofalówki. Przeprowadzane rozmowy potrafią być bardzo zabawne i z pewnością w przyjemny sposób urozmaicą podróżowanie po wielkim amerykańskim lesie. Firewatch ukaże się na komputerach PC w przyszłym roku.

Firewatch - opublikowano nowe fragmenty rozgrywki - ilustracja #1Firewatch to przygodowa gra FPP tworzona przez amerykański zespół Campo Santo, założony w 2013 roku przez współtwórców takich gier jak The Walking Dead, Mark of the Ninja, The Cave czy też BioShock 2. W produkcji wcielimy się w leśnego strażnika Henry’ego, który przyjął tę posadę, gdyż chciał odpocząć od normalnego życia, jednak okazało się, że to dopiero początek jego problemów.

Cechą charakterystyczną gry z pewnością będzie oprawa graficzna, tworzona przy użyciu technologii Unity. Już dziś widać, że nie otrzymamy najbardziej dopracowanej pod tym względem produkcji, jednak ciepły, kreskówkowy styl od razu przykuwa uwagę.