Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2014, 11:15

autor: Góral

Firewatch - opublikowano nowe fragmenty rozgrywki

Przygodowa gra FPP Firewatch od studia Campo Santo została zaprezentowana przez twórców na nowym materiale wideo. Przy okazji deweloperzy opowiedzieli co nieco o tworzonej przez siebie produkcji. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC.

Firewatch w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra FPP
  • Deweloper: Campo Santo
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 2015 rok

Kilka dni temu mogliśmy obejrzeć pierwszy zwiastun ciekawie zapowiadającej się gry niezależnej Firewatch. Studio Campo Santo szybko poszło za ciosem i postanowiło zaprezentować nowe fragmenty rozgrywki z nadchodzącego projektu. Podczas jednej z misji zadaniem Henry’ego było zajęcie się sprawą osób puszczających fajerwerki w lesie. Jak widać na powyższym nagraniu, gameplay opierać będzie się głównie na eksploracji. Ciekawym elementem zdają się jednak być relacje pomiędzy bohaterem, a jego przełożoną Delilah, z którą komunikujemy się przy pomocy krótkofalówki. Przeprowadzane rozmowy potrafią być bardzo zabawne i z pewnością w przyjemny sposób urozmaicą podróżowanie po wielkim amerykańskim lesie. Firewatch ukaże się na komputerach PC w przyszłym roku.

Firewatch - opublikowano nowe fragmenty rozgrywki - ilustracja #1Firewatch to przygodowa gra FPP tworzona przez amerykański zespół Campo Santo, założony w 2013 roku przez współtwórców takich gier jak The Walking Dead, Mark of the Ninja, The Cave czy też BioShock 2. W produkcji wcielimy się w leśnego strażnika Henry’ego, który przyjął tę posadę, gdyż chciał odpocząć od normalnego życia, jednak okazało się, że to dopiero początek jego problemów.

Cechą charakterystyczną gry z pewnością będzie oprawa graficzna, tworzona przy użyciu technologii Unity. Już dziś widać, że nie otrzymamy najbardziej dopracowanej pod tym względem produkcji, jednak ciepły, kreskówkowy styl od razu przykuwa uwagę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.