Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2014, 11:21

Destiny z możliwością darmowej aktualizacji na nową generację

Na kilka dni przed premierą Destiny firma Activision poinformowała, że gracze, którzy zakupią najnowszą produkcję studia Bungie na konsole poprzedniej generacji będą mogli przenieść się na PlayStation 4 lub Xbox One za darmo aż do stycznia przyszłego roku.

Od premiery Destiny dzielą nas już tylko dni, a Activision do spółki z Bungie robią wszystko, aby jeszcze podgrzać atmosferę przed trafieniem gry na sklepowe półki. Mieliśmy już nietypową kampanię reklamową Microsoftu, stworzony z rozmachem filmowy zwiastun, teraz z kolei producenci nadchodzącego sieciowego FPS-a ujawnili, że szykują dla graczy specjalną ofertę. Ci z Was, którzy rozpoczną swoją przygodę z Destiny na konsolach poprzedniej generacji, przez pewien czas będą mogli przenieść się na Xboksa One oraz PlayStation 4 zupełnie za darmo.

Czy Destiny dorówna wyjątkowo wysokim oczekiwaniom graczy? - Destiny z możliwością darmowej aktualizacji ze starej na nową generację - wiadomość - 2014-09-06
Czy Destiny dorówna wyjątkowo wysokim oczekiwaniom graczy?

Oferta ma dotyczyć tylko cyfrowej wersji gry, a aby z niej skorzystać, trzeba zakupić produkcję na PlayStation 3 lub Xboksa 360 przed 15 stycznia następnego roku. Reszta jest już stosunkowo prosta: jeśli zechcemy przenieść się na platformę obecnej generacji, wystarczy odwiedzić odpowiednią sekcję PlayStation Store lub Xbox Store i rozpocząć pobieranie. Oczywiście akcja zadziała wyłącznie w ramach tej samej rodziny konsol – przeprowadzenie aktualizacji z PlayStation 3 na Xboksa One okaże się więc niemożliwe. Oferta ma dotyczyć także Destiny Guardian Edition oraz wszelkich zakupionych rozszerzeń, a po przeniesieniu się na obecną generację nadal będziemy mogli kontynuować rozgrywkę na starszej platformie. Nie wpłynie to zresztą negatywnie na nasze osiągnięcia w grze – Bungie zapewnia, że nasze statystyki z jednej konsoli przeniosą się na drugą.

To śmiałe posunięcie ze strony wydawcy i producenta – najwidoczniej Activision oraz Bungie tak wierzą w spektakularny sukces swojej najnowszej produkcji, że są skłonni oddać części graczy dwa egzemplarze w cenie jednego. Z drugiej strony, przy tak rozbudowanej kampanii reklamowej zaskoczeniem byłoby, gdyby gra nie okazała się komercyjnym hitem. Czy za imponującymi wynikami sprzedaży pójdą także świetne oceny – o tym przekonamy się już 9 września, kiedy to Destiny trafi w ręce posiadaczy Xboksa 360, PlayStation 3, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa Destiny
  2. Testujemy betę Destiny – czy dla tej strzelanki pecetowcy kupią konsole?
  3. Kup Destiny przed premierą w Sklepie Gry-Online