Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2016, 12:15

autor: Góral

Firewatch ukaże się wkrótce na Xboksie One

Studio Campo Santo poinformowało, że przygodówka Firewatch, która w lutym bieżącego roku ukazała się na PlayStation 4 i PC-tach, zadebiutuje 21 września na konsoli Xbox One. Jednocześnie gra zostanie wzbogacona w nowe tryby zabawy.

Znana z konsoli PlayStation 4 i komputerów osobistych przygodówka Firewatch ukaże się na Xboksie One – poinformowało studio Campo Santo. Tytuł zadebiutuje na sprzęcie Microsoftu 21 września i doczeka się dwóch dodatkowych trybów, które pojawią się w ramach darmowej aktualizacji na pozostałych urządzeniach. Pierwszym z nich Firewatch Audio Tour, w którym będzie można posłuchać rozmaitych rzeczy związanych m.in. z produkcją gry. Natomiast drugim ma być Free Roam, czyli opcja umożliwiająca mieszkanie w Shoshone. W trybie tym pojawi się cykl dnia i nocy, a dodatkowo czekać na nas będą rozmaite sekrety. Dzisiejszą zapowiedź xboksowego wydania uzupełnia jeszcze widoczny poniżej zwiastun.

Firewatch w skrócie:
  • pierwszoosobowa gra przygodowa;
  • dostępna na PC i PS4;
  • 21 września ukaże się na XOne;
  • gra doczeka się trybów Firewatch Audio Tour i Free Roam.

W Firewatch wcielamy się w Henry’ego – zwykłego gościa, który jest już zmęczony sowim życiem. By nabrać energii i odpocząć od codziennych, nudnych obowiązków, przyjmuje on posadę strażnika leśnego pracującego w amerykańskim stanie Wyoming. Wakacyjna przygoda szybko zamienia się w coś więcej, gdyż wokół mężczyzny zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Tytuł wpisuje się w nurt gier pokroju Zaginięcie Ethana Cartera czy Gone Home. Rozgrywka jest więc uproszczona, a sednem zabawy jest opowiadana przez twórców historia. Dodatkową atrakcją jest artystyczna oprawa graficzna oraz tryb fotografa w przypadku wersji PC, pozwalający uwieczniać piękne widoki, które następnie studio, za odpowiednią opłatą, może wydrukować i przesłać do naszego domu.

Firewatch ukaże się wkrótce na Xboksie One - ilustracja #1