Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Mew Genics (PC)

Mew Genics PC

MewGenics, Mew-Genics

Mew Genics to gra symulująca życie starej samotnej kobiety, dla której całym światem jest jej hodowla kotów. Musimy dbać o zwierzaki, karmić je i rozmnażać oraz brać udział w wystawach, cały czas jednocześnie pilnując odpowiedniego zbilansowania naszego budżetu.

Symulacje | humorystyczne | indie | zwierzęta | eksperymentalne/artystyczne | koty

PC Windows
Okładka Mew Genics (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mew Genics to pełna czarnego humoru produkcja opracowana przez studio Team Meat, znane m.in. z platformówki Super Meat Boy. Akcja gry toczy się w domu starszej i bardzo samotnej pani, której główną miłością są koty. Zadaniem gracza jest hodowanie tych zwierzaków, dbanie o ich potrzeby, rozmnażanie i wystawiania ich w konkursach. Związane z tym wydatki nie są małe, więc konieczne jest właściwe gospodarowanie budżetem.

Cała rozgrywka opiera się na skomplikowanych mechanizmach symulujących zachowanie i genetykę zwierząt. Znajduje to zastosowanie nie tylko przy planowaniu rozrodów (np. przez przekazywanie potomstwu cech i chorób rodziców), ale również przy codziennej opiece nad naszymi podopiecznymi. Przykładowo, jeśli kot zostanie zaatakowany podczas jedzenia, to może nabawić się traumy i zacząć kojarzyć pożywienie z bólem. W rezultacie wkrótce potem zdechnie z głodu. Natomiast kot złapany na wolności może uciec z naszego domu przy pierwszej nadarzającej się okazji.

Team Meat znane jest z ponurych pomysłów oraz czarnego humoru i oba te elementy znajdziemy również w Mew Genics. Wśród możliwych chorób obecne są zatem np. narkolepsja czy kocie AIDS. Jeśli zabraknie nam pieniędzy na leczenie podopiecznych to w ostateczności możemy zapakować koty do komór kriogenicznych, gdzie poczekają na poprawę naszej sytuacji finansowej. Najmniej ostrożni gracze mogą nawet zostać aresztowani przez lokalną policję zajmującą się kontrolą zwierząt i ich właścicieli.

Równie nietypowa jest oprawa wizualna Mew Genics. Autorzy postawili na czarno białą i w pełni dwuwymiarową grafikę. Wszystkie koty składają się z wielu części, a silnik przydziela je w sposób, który sprawia, że praktycznie niemożliwe jest zobaczenie dwóch identycznych zwierzaków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mew Genics

12+

Twórca Super Meat Boy zapewnia: symulator hodowli kotów nadal powstaje
Twórca Super Meat Boy zapewnia: symulator hodowli kotów nadal powstaje

wiadomość16 czerwca 2019

Edmund McMillen poinformował za pośrednictwem Twittera, że Mew-Genics, swoisty symulator hodowli kotów, jest znowu w trakcie procesu produkcji. Gra pozostawała w „deweloperskim piekle” przez ostatnie kilka lat.

Mew-Genics jednak powstanie. Grą zajmą się twórcy The End Is Nigh
Mew-Genics jednak powstanie. Grą zajmą się twórcy The End Is Nigh

wiadomość11 stycznia 2018

Edmund McMillen do spółki z Tylerem Glaielem jednak stworzą grę Mew-Genics, skasowaną w 2016 roku przez studio Team Meat. Tytuł będzie przepełnionym specyficznym humorem symulatorem hodowli kotów.

Super Meat Boy: Forever - nowa odsłona słynnej platformówki
Super Meat Boy: Forever - nowa odsłona słynnej platformówki

wiadomość31 sierpnia 2014

Niezależne studio Team Meat oficjalnie zapowiedziało grę Super Meat Boy: Forever na urządzenia mobilne i komputery PC. Tytuł zaoferuje pełnoprawną kampanię podzieloną na sześć rozdziałów, walki z bossami i wymagającą rozgrywkę. Premiera została przewidziana na 2015 rok.

Mew Genics - nowa gra twórców Super Meat Boy to symulator hodowli kotów
Mew Genics - nowa gra twórców Super Meat Boy to symulator hodowli kotów

wiadomość24 lutego 2013

Team Meat, czyli twórcy Super Meat Boy, ujawnili wreszcie na czym polegać będzie rozgrywka w ich następnym projekcie zatytułowanym Mew Genics. Okazuje się, że będzie to pełen czarnego humoru symulator hodowli kotów prowadzonej przez starą samotną kobietę.

Mew-Genics – nowa gra twórców Super Meat Boy
Mew-Genics – nowa gra twórców Super Meat Boy

wiadomość21 października 2012

Edmund McMillen i Tommy Refenes postanowili zrobić sobie krótką przerwę od prac nad Super Meat Boy: The Game i stworzyć grę... o kotach. Mew-Genics ma być najdziwniejszym projektem w dotychczasowym dorobku studia Team Meat.