Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka MewGenics (PC)
OkładkaMewGenics (PC)

MewGenics PC

Mew Genics

Mew Genics to gra symulująca życie starej samotnej kobiety, dla której całym światem jest jej hodowla kotów. Musimy dbać o zwierzaki, karmić je i rozmnażać oraz brać udział w wystawach, cały czas jednocześnie pilnując odpowiedniego zbilansowania naszego budżetu.

Symulacje | 2D | humorystyczne | indie | zwierzęta | eksperymentalne/artystyczne | koty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MewGenics Premiera PC

2023

producent: Edmund McMillen wydawca: Edmund McMillen

Angielskie napisyAngielskie napisy

Mew Genics to pełna czarnego humoru produkcja opracowana przez studio Team Meat, znane m.in. z platformówki Super Meat Boy. Akcja gry toczy się w domu starszej i bardzo samotnej pani, której główną miłością są koty. Zadaniem gracza jest hodowanie tych zwierzaków, dbanie o ich potrzeby, rozmnażanie i wystawiania ich w konkursach. Związane z tym wydatki nie są małe, więc konieczne jest właściwe gospodarowanie budżetem.

Cała rozgrywka opiera się na skomplikowanych mechanizmach symulujących zachowanie i genetykę zwierząt. Znajduje to zastosowanie nie tylko przy planowaniu rozrodów (np. przez przekazywanie potomstwu cech i chorób rodziców), ale również przy codziennej opiece nad naszymi podopiecznymi. Przykładowo, jeśli kot zostanie zaatakowany podczas jedzenia, to może nabawić się traumy i zacząć kojarzyć pożywienie z bólem. W rezultacie wkrótce potem zdechnie z głodu. Natomiast kot złapany na wolności może uciec z naszego domu przy pierwszej nadarzającej się okazji.

Team Meat znane jest z ponurych pomysłów oraz czarnego humoru i oba te elementy znajdziemy również w Mew Genics. Wśród możliwych chorób obecne są zatem np. narkolepsja czy kocie AIDS. Jeśli zabraknie nam pieniędzy na leczenie podopiecznych to w ostateczności możemy zapakować koty do komór kriogenicznych, gdzie poczekają na poprawę naszej sytuacji finansowej. Najmniej ostrożni gracze mogą nawet zostać aresztowani przez lokalną policję zajmującą się kontrolą zwierząt i ich właścicieli.

Równie nietypowa jest oprawa wizualna Mew Genics. Autorzy postawili na czarno białą i w pełni dwuwymiarową grafikę. Wszystkie koty składają się z wielu części, a silnik przydziela je w sposób, który sprawia, że praktycznie niemożliwe jest zobaczenie dwóch identycznych zwierzaków.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MewGenics: 12+