Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2013, 17:10

Mew Genics - nowa gra twórców Super Meat Boy to symulator hodowli kotów

Team Meat, czyli twórcy Super Meat Boy, ujawnili wreszcie na czym polegać będzie rozgrywka w ich następnym projekcie zatytułowanym Mew Genics. Okazuje się, że będzie to pełen czarnego humoru symulator hodowli kotów prowadzonej przez starą samotną kobietę.

Hodowlę kotów rozpoczniemy jeszcze w tym roku. - Mew Genics - nowa gra twórców Super Meat Boy to symulator hodowli kotów - wiadomość - 2013-02-24
Hodowlę kotów rozpoczniemy jeszcze w tym roku.

Już od wielu miesięcy wiemy, że znane z platformówki Super Meat Boy studio Team Meat pracuje nad grą zatytułowaną Mew Genics. Do tej pory nie mieliśmy jednak żadnego pojęcia na temat tego czym będzie ten projekt. Teraz wreszcie uległo to zmianie wraz z ujawnieniem pierwszych konkretów na oficjalnej stronie zespołu.

  1. Team Meat - oficjalna strona studia

W dużym uproszczeniu Mew Genics może być opisane jako mieszanka serii The Sims i Pokemon, doprawiona elementami z Animal Crossing i Tamagotchi. Połączenie tego wszystkiego ma dać w sumie koktajl, który nie przypomina niczego, co do tej pory trafiło na rynek. Rdzeniem gry będzie symulacja domu starszej pani, której główną miłością są koty.

Zadaniem gracza będzie hodowanie kotów, dbanie o ich potrzeby, prowadzenie rozmnażania i startowanie w konkursach. Związane z tym wydatki nie będą małe, więc konieczne okaże się właściwe gospodarowanie budżetem. Wszystko to oparte ma być na skomplikowanych mechanizmach symulujących zachowanie i genetykę zwierząt. Znajdzie to zastosowanie nie tylko przy planowaniu rozrodów (np. przez przekazywanie potomstwu cech i chorób rodziców), ale również przy codziennej opiece nad naszymi podopiecznymi. Przykładowo, jeśli kot zostanie zaatakowany podczas jedzenia, to może nabawić się traumy i zacząć kojarzyć pożywienie z bólem. W rezultacie wkrótce potem zdechnie z głodu. Natomiast kot złapany na wolności może uciec z naszego domu przy pierwszej nadarzającej się okazji.

Team Meat znane jest z ponurych pomysłów oraz czarnego humoru i oba te elementy znajdziemy również w Mew Genics. Wśród możliwych chorób obecne mają być zatem np. narkolepsję czy kocie AIDS. Jeśli zabraknie nam pieniędzy na leczenie podopiecznych to w ostateczności będziemy mogli zapakować koty do komór kriogenicznych, gdzie poczekają na poprawę naszej sytuacji finansowej. Najmniej ostrożni gracze będą mogli nawet zostać aresztowani przez lokalną policję zajmującą się kontrolą zwierząt i ich właścicieli.

Mew Genics powstaje z myślą o pecetach oraz urządzeniach mobilnych opartych na systemach Android i iOS. Niestety, autorzy nie są jeszcze w stanie podać konkretnej daty premiery. Zamiast tego ograniczyli się do stwierdzenia, że nastąpi ona w tym roku.