Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2013, 16:50

autor: Ender

Twórcy serii FlatOut zapowiadają nową grę

Studio Bugbear Entertainment, odpowiadające za stworzenie serii FlatOut oraz gry Ridge Racer: Unbounded, zapowiedziało zupełnie nowy projekt, który trafi na komputery PC oraz inne jeszcze niesprecyzowane platformy.

Fiński deweloper Bugbear Entertainment otworzył nową stronę internetową i zapowiedział na niej kolejny projekt gry wyścigowej, która na razie określana jest przez twórców roboczym tytułem Next Car Game. Z trailera opublikowanego wraz z lakoniczną zapowiedzią możemy wywnioskować, że produkcja będzie miała więcej wspólnego ze stworzoną przez Bugbear serią FlatOut niż wydanym przez studio w ubiegłym roku Ridge Racer Unbounded. Producenci zapewniają zresztą, że wraz nowym projektem wracają do korzeni, tak jak oczekiwali tego od nich fani. W krótkim klipie, który miał powstać w całości na silniku gry, możemy zobaczyć więc pełne widowiskowych kraks samochodowe derby. Nowy tytuł trafi na komputery PC, a także inne jeszcze niekreślone platformy. Niewykluczone, że będą nimi konsole nowej generacji.

Warto dodać, że deweloperzy zorganizowali mały konkurs. Jeżeli zapiszemy się do oficjalnego newslettera na stronie gry mamy szansę wygrać jeden z 10 zestawów gier producenta na Steamie.

Bugbear Entertainment powstało w 2000 roku. Od samego początku zespół specjalizuje się w samochodowych gra wyścigowych. Jego debiutem było wydane w 2001 na PC Rally Trophy. Kolejną produkcją, której premiera miała miejsce trzy lata później było FlatOut. Rozpoczęło ono serię, która w przeciągu następnych lat doczekała się kilku kolejnych odsłon, trafiając również na konsole, takie jak PlayStation 2 czy Xbox 360.

  1. Oficjalna strona Next Car Game
  2. Oficjalna strona Bugbear Entertainment