Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2013, 14:30

Pierwsza recenzja Tomb Raidera – 15-godzinna kampania singleplayer

Brytyjski magazyn GameMasters opublikował pierwszą na świecie recenzję gry Tomb Raider. Jej autor odniósł się do długości kampanii, jakości lokacji oraz wielu innych elementów, wystawiając na końcu wysoką ocenę 90 na 100 punktów.

Kolejne recenzje gry zweryfikują wysoką ocenę wystawioną przez GameMasters - Pierwsza recenzja nowego Tomb Raidera - wiadomość - 2013-02-24
Kolejne recenzje gry zweryfikują wysoką ocenę wystawioną przez GameMasters

Square Enix ustanowiło embargo informacyjne na nową odsłonę gry Tomb Raider, które kończy się w ten poniedziałek. Oznacza to, że wraz z początkiem nowego tygodnia graczy powinna zalać fala różnych materiałów dotyczących dzieła Crystal Dynamics. W rękach niektórych osób znalazło się już jednak brytyjskie czasopismo GameMasters, posiadające pierwszą na świecie pełną recenzję gry. Na stronach magazynu, który zadebiutuje we wtorek, możemy znaleźć kilka istotnych uwaga dotyczących tytułu.

Pierwszym co rzuca się w oczy to bardzo wysoka ogólna ocena Tomb Raidera. który zgarnął 90 na 100 możliwych punktów. Najwyższą notę szczątkową otrzymała oprawa graficzna tytułu (95 na 100). Według recenzenta kampania singleplayer trwa od 10 do 15 godzin, a więc tak jak zapowiadali to sami twórcy. Jeżeli zdecydujemy się na zwiedzenie każdego zakamarka wyspy, na której uwięziona została Lara, czas ten przedłużymy nawet o kilkaset dodatkowych minut.

Autor był wyjątkowo zadowolony z ostatnich aktów przygody młodej archeolog, określonych przez niego jako „bombastyczne i spektakularne”. Miłym zaskoczeniem miała być też stosunkowo mała liczba quick time eventów. Pewien niedosyt pozostawiły dodatkowe grobowce, dzięki którym Lara mogła na chwilę zboczyć z utartej drogi i sprawdzić swoje umiejętności. Było ich niewiele, ale pochwalone zostały za projekt, wygląd oraz wyzwania jakie w nich czekają. Podsumowując redakcja magazynu stwierdziła:

Siedząc teraz zastanawiamy się nad jedynym pytaniem kołaczącym się w głowach. Jak autorom uda się przebić w sequelu to co udało im się osiągnąć w pierwszej grze? Jedna rzecz jest bez wątpienia pewna, Lara wróciła.

Światowa premiera Tomb Raidera na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 będzie miała miejsce 5 marca. Dystrybutorem gry w kraju jest firma Cenega Poland. Tytuł dostępny ma być w pełnej polskiej wersji językowej. Głosu Larze Croft użyczy aktorka Karolina Gorczyca.

  1. Tomb Raider z gamescomu 2012 - Lara Croft walczy o przetrwanie
  2. Oficjalna strona gry