Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2013, 13:12

autor: Hed

Karolina Gorczyca głosem Lary Croft w Tomb Raider

Karolina Gorczyca wcieli się w Larę Croft w polskiej wersji gry Tomb Raider. Aktorka znana z serialu Usta Usta oraz filmu Skrzydlate świnie pomoże odświeżyć wizerunek bohaterki i przywrócić serii należącej obecnie do Square-Enix dawną energię.

Karolina Gorczyca użyczy głosu Larze Croft w nowej odsłonie serii Tomb Raider. - Karolina Gorczyca głosem Lary Croft w Tomb Raider - wiadomość - 2013-01-10
Karolina Gorczyca użyczy głosu Larze Croft w nowej odsłonie serii Tomb Raider.
Tomb Raider
  • Producent: Crystal Dynamics
  • Wydawca: Square-Enix
  • Dystrybutor: Cenega Poland
  • Data premiery: 5 marca 2013
  • Platformy: PC, X360 i PS3

Poznaliśmy aktorkę, która wcieli się w Larę Croft w polskiej wersji gry Tomb Raider. Jest nią Karolina Gorczyca, znana z takich seriali jak Twarzą w twarz czy Usta Usta oraz filmów Miłość na wybiegu i Skrzydlate świnie. W produkcji studia Crystal Dynamics oraz firmy Square-Enix przyjdzie jej użyczyć głosu młodszej wersji znanej podróżniczki i archeolożki, co ma pomóc w odświeżeniu wizerunku serii istniejącej od 1996 roku.

W nowym Tomb Raider młoda Lara Croft rozbije się na tropikalnej wyspie, gdzie będzie musiała walczyć o życie w trudnych warunkach. Chociaż przez większość czasu w grze będziemy skakać, wspinać się i walczyć, na pewno nie zabraknie także dramatycznych konfrontacji z innymi ludźmi, w których bohaterka będzie musiała bronić swoich racji werbalnie. Karolina Gorczyca zmierzy się z tym nowym aktorskim wyzwaniem – próbkę jej pracy znajdziecie poniżej.

Wraz z tą zapowiedzią firma Cenega Poland wyjaśniła kwestię lokalizacji na poszczególnych platformach. Okazuje się, że w wydaniu na Xboksa 360 pojawi się tylko pełna polska wersja językowa. Wynika to z braku miejsca na płycie. Osobom, które chcą kupić grę z angielskimi głosami, dystrybutor sugeruje zgłoszenie się do obsługi sklepu muve.pl. Na PC i PS3 będzie można wybrać oryginalną lub polską ścieżkę dźwiękową.

Kobiety wcielające się w Larę Croft często były obiektem zainteresowania męskiej części widowni – do tej pory wizerunek bohaterki reklamowały bowiem modelki przebrane w charakterystyczny kostium. Nowa gra przynosi zmianę w tym aspekcie, bo firma Square-Enix zamierza zbudować mniej wulgarny wizerunek postaci. Oryginalną wersję Lary pomoże stworzyć Camilla Luddington, aktorka znana między innymi z seriali Chirurdzy i Californication.

Karolina Gorczyca głosem Lary Croft w Tomb Raider - ilustracja #4Tomb Raider to nowa przygoda Lary Croft, która ma tchnąć życie w wieloletnią markę. Nie chodzi tylko o zmianę wizerunku bohaterki, ale też pokazanie innej rozgrywki. Produkcja połączy filmowe sceny z namiastką otwartości. Pojawi się w niej także tryb multiplayer, tworzony przez zewnętrzne studio. Tomb Raider wyjdzie 5 marca na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona gry Tomb Raider