Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2013, 13:32

Sukces Kickstartera przygodówkowego horroru Asylum

Studiu Senscape udało się zebrać na Kickstarterze 100 tys. dolarów potrzebnych do dokończenia produkcji przygodówkowego horroru Asylum. Gra trafi do sprzedaży pod koniec roku.

Sukces Kickstartera przygodówkowego horroru Asylum - ilustracja #1

Twórcy przygodówkowego horroru Asylum mają powody do zadowolenia. Zorganizowana przez nich Kickstarterowa zbiórka okazała się sukcesem. Na cztery dni przed zakończeniem akcji udało się przekroczyć wymagane minimum w kwocie 100 tys. dolarów. W chwili pisania tej wiadomości, licznik na stronie pokazuje już 106 tys. i najpewniej przez ostatnich kilkadziesiąt godzin liczbę tę uda się jeszcze wyraźnie podwyższyć.

  1. Asylum – strona Kickstartera
  2. Asylum – oficjalna strona gry

Gra powstaje w studiu Senscape, znanym z udanego Scratches. Asylum będzie pierwszoosobowym przygodówkowym horrorem, w którym zwiedzimy stary opuszczony szpital psychiatryczny. Akcja ukazana zostanie z perspektywy pierwszej osoby, a rozgrywka polegać będzie głównie na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek. Produkcja tworzona jest wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera planowana jest grudzień tego roku.

Warto dodać, że na potrzeby Asylum studio Senscape opracowało nowy silnik graficzny nazwany Dagon. Twórcy uczynili z niego projekt open-source i każdy zainteresowany może go swobodnie wykorzystywać do produkcji nowych gier, wliczając w to tytuły komercyjne.