Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2013, 12:55

Ruszyła otwarta beta Game of Thrones Ascent

Studio Distruptor Beam uruchomiło otwartą betę Game of Thrones Ascent, czyli społecznościowej strategii osadzonej w świecie znanym z serialu Gra o Tron.

Ruszyła otwarta beta Game of Thrones Ascent - ilustracja #1

W maju zeszłego roku studio Distruptor Beam zapowiedziało społecznościową grę Game of Thrones Ascent, której akcja toczy się w krainie Westeros znanej książkowego cyklu Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina oraz opartego na nim serialu Gra o Tron. Teraz prace nad projektem zmierzają już ku końcowi i weszły w stadium, które pozwoliło autorom uruchomić otwartą betę.

  1. Game of Thrones Ascent – otwarta beta
  2. Game of Thrones Ascent – strona oficjalna gry

Game of Thrones Ascent to produkcja rozgrywana za pośrednictwem serwisu Facebooku. W otwartej wersji testowej znalazła się cała zaplanowana zawartość gry i do poprawki zostały jedynie problemy techniczne. Autorzy chcą jednak wykorzystać betę nie tylko do wyłapania wciąż obecnych błędów, ale również po to, aby gracze sami mogli im powiedzieć, jakie nowe elementy chcieliby zobaczyć.

W Game of Thrones Ascent gracze wcielają się w szlachciców należących do wybranego przez nich rodu. Na początku zabawy otrzymujemy od Króla Roberta Baratheona niewielkie ziemi. Rozgrywka jest w większości strategiczna i koncentruje się na zarządzaniu rozwojem własnych włości oraz zapełnianiem własnych skarbców. Nie brakuje jednak również elementów RPG, które wymuszają podejmowanie istotnych fabularnie decyzji.