Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2012, 12:25

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Mew-Genics – nowa gra twórców Super Meat Boy

Edmund McMillen i Tommy Refenes postanowili zrobić sobie krótką przerwę od prac nad Super Meat Boy: The Game i stworzyć grę... o kotach. Mew-Genics ma być najdziwniejszym projektem w dotychczasowym dorobku studia Team Meat.

Mew-Genics – nowa gra twórców Super Meat Boy - ilustracja #1
O nowej grze twórców Super Meat Boy wiadomo na razie jedynie tyle, że traktować będzie o kotach.

W ostatnich miesiącach zaskakująco cicho było o nowych pomysłach twórców wielokrotnie nagradzanej platformówki Super Meat Boy. Wczoraj jednak na blogu deweloperów z Team Meat niespodziewanie pojawił się nowy wpis. Edmund McMillen i Tommy Refenes wyjaśnili swoim fanom, że byli mocno zajęci premierą filmu dokumentalnego Indie Game: The Movie na platformach Steam i Netflix, a także pracą nad dwiema nowymi grami.

Pierwsza z nich to oczywiście Super Meat Boy: The Game, czyli zapowiedziana w kwietniu nowa odsłona przygód Meat Boya adresowana na komputery PC i urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Wcześniej jednak deweloperzy zamierzają przygotować Mew-Genics. Niestety, na razie możemy tylko domyślać się o co chodzi. Z lakonicznych informacji na blogu Team Meat wynika, że będzie to gra o kotach „lub czymś w tym stylu”.

„Mniej więcej miesiąc temu postanowiliśmy zrobić sobie weekendową sesję game jam i całkowicie pochłonął nas projekt, który nazwaliśmy Mew-Genics (…). To zdecydowanie najdziwniejszy projekt, nad jakim kiedykolwiek pracowałem... a to coś mówi. Tommy i ja jesteśmy zadowoleni z przebiegu dewelopingu i zdecydowaliśmy, że Mew-Genics będzie następną oficjalną grą zespołu Team Meat” - przekonuje Edmund McMillen.

Więcej szczegółów na temat platform sprzętowych i rozgrywki powinniśmy poznać niebawem. Wtedy też zobaczymy pierwsze obrazki z powstającej gry. Zdaniem Johna Papadopoulosa z serwisu Dark Side of Gaming, Mew-Genics najprawdopodobniej ma pomóc ekipie Team Meat zdobyć pieniądze potrzebne na dokończenie prac nad Super Meat Boy: The Game.

  1. Blog studia Team Meat