Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2012, 14:17

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Dragon's Prophet – Sony wydawcą nowej gry MMORPG twórców Runes of Magic

Dragon's Prophet, czyli nowa, darmowa (free-to-play) gra MMORPG studia Runewaker Entertainment wydana zostanie przez firmę Sony Online Entertainment. Start amerykańskich serwerów przewidziany został na przyszły rok. Gracze mogą już jednak zgłaszać chęć udziału w betatestach.

Dragon's Prophet – Sony wydawcą nowej gry MMORPG twórców Runes of Magic - ilustracja #1
Twórcy Dragon's Prophet liczą, że dzięki majestatycznym smokom trafią w gusta fanów gier MMORPG.

Na rynku darmowych produkcji z gatunku MMORPG jest już naprawdę ciasno, ale deweloperzy z tajwańskiego studia Runewaker Entertainment są przekonani, że znaleźli sposób, by zachęcić graczy do sięgnięcia po ich najnowszą produkcję - Dragon's Prophet. Wszystko za sprawą smoków, w towarzystwie których można będzie przemierzać ogarnięty wojną fantastyczny świat Auratii.

Rzecz jasna smoki w grach MMORPG to nic nowego, ale tym razem ma ich być naprawdę sporo. Dość powiedzieć, że każdy z bohaterów będzie mógł dysponować własnym stadkiem złożonym z maksymalnie 24 osobników. Łącznie w Dragon's Prophet pojawi się 300 odmian legendarnych gadów różniących się nie tylko wyglądem, ale także atrybutami i umiejętnościami. Twórcy obiecują również rozległy świat, unikalne klasy postaci, dynamiczne walki i możliwość tworzenia królestw przez społeczność graczy. Wszystko to za darmo (free-to-play), choć z opcjonalnymi mikropłatnościami za niektóre przedmioty i udogodnienia.

Firma Sony Online Entertainment planuje uruchomić serwery Dragon's Prophet wiosną przyszłego roku. Na razie nie wiemy, czy będą one dostępne także dla graczy spoza Ameryki Północnej. Zainteresowani udziałem w betatestach mogą już rejestrować się na oficjalnej stronie internetowej gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dragon's Prophet