Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2012, 15:00

autor: Ender

Dragon Age III – twórcy obiecują ogromne lokacje, zamki i nowe możliwości konfiguracji postaci

Przedstawiciel zespołu deweloperskiego BioWare, pracującego nad Dragon Age III: Inquisition, obiecał, że w grze znajdą się wielokrotnie większe lokacje niż w drugiej odsłonie serii, a gracze przejmą kontrolę nad własnym zamkiem. Wybierzemy też przeszłość naszej nowej postaci, mającą wpływ na to jak postrzegają ją mieszkańcy świata.

W trakcie panelu dyskusyjnego na konwencie Edmonton Comic & Entertainment Expo w Kanadzie, Jon Perry, pracujący w BioWare nad produkcją przerywników filmowych dla Dragon Age III: Inquisition, zdradził nowe informacje na temat gry. Według Perry`ego, pojedyncza lokacja trzeciej części Dragon Age będzie większa niż wszystkie lokacje dwójki razem wzięte. Poważnym zmianom ma ulec także możliwość konfiguracji naszej postaci. Twórca wyraził przekonanie, że opcje te będą bardziej znaczące i rozbudowane niż w Dragon Age: Origins. Nie wyraził się jednak dokładnie jak to możliwe skoro przyznał, że zagramy wyłącznie człowiekiem, a przeszłość bohatera jaką wybierzemy, w trakcie jego tworzenia, nie wiążę się z dodatkowymi grywalnymi scenami na samym początku gry, tak jak miało to miejsce w Origins. Jeżeli chodzi o możliwość zaimportowania wyborów z dwóch poprzednich części, to BioWare ma pracować także nad rozwiązaniem nie wymagającym przenoszenia zachowanych stanów gry.

Kolejną ważną poruszoną kwestią przez Perry`ego jest ponowne oddanie w nasze ręce możliwości wpływania na cały ekwipunek towarzyszy i ich umiejętności. W pewnym momencie gry przejmiemy też kontrolę nad własnym zamkiem, nie wiemy jednak czy twierdzę będziemy mogli rozbudowywać bądź naprawiać w trakcie trwania historii. Starym fanom przedstawiciel BioWare zdradził również, że w fabule trójki pojawi się ponownie wiedźma Flemeth, jak się wyraził „czujesz, że to niewłaściwie jeśli nie masz Flemeth w swojej grze”.

Premiera Dragon Age III planowana jest na drugą połowę przyszłego roku. Gra ukaże się w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Na koniec, warto wspomnieć, że na blogu BioWare pojawiły się dziś trzy nowe grafiki koncepcyjne z gry, które możecie zobaczyć poniżej