Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2012, 16:15

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Znamy terminy premier najnowszych dodatków do EverQuest i EverQuest II

Firma Sony Online Entertainment ujawniła terminy premier najnowszych dodatków do gier MMORPG z serii EverQuest. Chains of Eternity, czyli rozszerzenie do EverQuest II zadebiutuje 13 listopada, a nieco ponad dwa tygodnie później – 28 listopada ukaże się Rain of Fear, dziewiętnasty dodatek do EverQuest.

Znamy terminy premier najnowszych dodatków do EverQuest i EverQuest II - ilustracja #1
Główną atrakcją dodatku EverQuest II: Chains of Eternity ma być nowa kraina - Ethernere.

O równie długofalowym wsparciu ze strony producenta większość miłośników gier MMORPG może tylko pomarzyć. Firma Sony Online Entertainment nie ma też zamiaru rezygnować z wypuszczania kolejnych dodatków do EverQuest i EverQuest II, o czym przekonuje niedawna zapowiedź rozszerzeń Rain of Fear i Chains of Eternity. Oba ukażą się w przyszłym miesiącu i dostępne będą w dwóch edycjach – standardowej oraz kolekcjonerskiej.

Zgodnie z informacją przekazaną przez SOE, 13 listopada swoją premierę będzie miał dziewiąty dodatek do EverQuest II, zatytułowany Chains of Eternity. Jego główną atrakcją ma być nowa kraina – Ethernere, świat umarłych. Nie zabraknie także pomniejszych zmian jak zwiększony limit doświadczenia czy możliwość noszenia organicznych ozdób, które nabywając doświadczenie zyskają nowe moce.

Znamy terminy premier najnowszych dodatków do EverQuest i EverQuest II - ilustracja #2
Rain of Fear będzie już dziewiętnastym rozszerzeniem w 13-letniej historii gry EverQuest.

28 listopada świętująca w tym roku 13. urodziny (a tym samym jedna z najstarszych wciąż aktywnych produkcji MMORPG) gra EverQuest doczeka się premiery dziewiętnastego dodatku. Rain of Fear kontynuować będzie fabularny wątek walki z Triumwiratem. Gracze poszukają magicznych kryształów, które spadły na krainę Norrath. Wśród nowości i zmian wprowadzonych w rozszerzeniu pojawi się m.in. system polowań, dziewięć dodatkowych stref na mapie, a także mnóstwo nowych zaklęć, przedmiotów i umiejętności.

Warto odnotować, że oba rozszerzenia (EverQuest: Rain of Fear i EverQuest: Chains of Eternity) oferowane są w dwóch edycjach. Za standardową gracze muszą zapłacić 39,99 dolarów. Kolekcjonerską wyceniono natomiast na 79,99 dolarów, przy czym dla zamawiających w przedsprzedaży przygotowano 20-dolarową zniżkę.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest
  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest II