Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2012, 12:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Super Meat Boy: The Game, Kinect Star Wars) 2/4/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o platformówce Super Meat Boy w wersji na urządzenia iOS, popularności fanowskiej produkcji Wing Commander Saga: The Darkest Dawn, a także liczbie osób pracujących nad grą Kinect Star Wars.

Ninja Reflex: Steamworks Edition

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Ninja Reflex: Steamworks Edition. Dzieło studia Sanzaru Games możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 1,70 euro (ok. 7 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

BrowserQuest

Mozilla, stojąca za popularną przeglądarką Firefox, stworzyła grę Browser Quest. Jak sama nazwa wskazuje, jest to przeglądarkowa produkcja zawierająca elementy gatunku MMORPG. Gracze pokonują w niej przeciwników, zdobywają przedmioty i różnego rodzaju osiągnięcia, a wszystko to okraszone bardzo prostą oprawą graficzną w stylu retro. Nie jest to zbyt rozbudowany tytuł, ale każdy może w niego za darmo zagrać na oficjalnej stronie.

Super Meat Boy: The Game

Studio Team Meat zapowiedziało grę Super Meat Boy w wersji na urządzenia mobilne korzystające z systemu iOS. Super Meat Boy: The Game nie będzie jedynie prostą konwersją – zamiast tego produkcja ma zostać stworzona od podstaw z myślą o właściwościach docelowych platform. Jednocześnie zastrzeżono, że tytuł nie będzie ekskluzywny tylko dla iOS, co może zwiastować jego rychłą zapowiedź także na Androida.

Wing Commander Saga: The Darkest Dawn

Wydana przed kilkoma dniami fanowska produkcja Wing Commander Saga: The Darkest Dawn w ciągu 24 godzin od premiery została ściągnięta 50 tysięcy razy. Jest to nieoficjalna kontynuacja gry Wing Commander Saga, tworzona przez miłośników tego tytułu, co zajęło im aż dziesięć lat. Wing Commander Saga: The Darkest Dawn ściągniecie za darmo pod tym adresem.

Kinect Star Wars

Adam N. Joseph na swoim profilu w serwisie LinkedIn zamieścił informację, że brał udział w tworzeniu gry Kinect Star Wars. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że nad projektem pracowało podobno ponad 200 osób z dziesięciu różnych zespołów deweloperskich – tak przynajmniej wynika ze wspomnianego wpisu. Pokazuje to skalę produkcji, która w ten piątek oficjalnie zadebiutuje w Europie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: