Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Wing Commander Saga (PC)

Wing Commander Saga PC

Darmowy symulator kosmiczny będący fanowską odsłoną legendarnego cyklu Wing Commander. Wcielamy się w młodego pilota walczącego po stronie ludzkości w wojnie przeciwko kotowatej rasie Kilrathi. Zabawa polega głównie na toczeniu spektakularnych bitew kosmicznych.

Symulacje | science fiction | kosmiczne

PC Windows
Okładka Wing Commander Saga (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22marca2012

Wing Commander: Saga to darmowy symulator kosmiczny. Nie jest to oficjalna kontynuacja tego legendarnego cyklu. Zamiast tego jest to fanowski projekt stworzony w oparciu o silnik Freespace 2, który został jednak zmodyfikowany tak, aby gwiezdne bitwy przypominały te z oficjalnych odsłon serii stworzonych przez studio Origin.

Akcja gry zaczyna się na krótko przed wydarzeniami z Wing Commander III: Heart of the Tiger. Wojna Konfederacji Terran z kotowatą rasą Kilrathi powoli dobiega końca i wszystko wskazuje na to, że konflikt zakończy się porażką ludzkości. W desperacji Konfederacja rozpoczyna masową rekrutację niedoświadczonych pilotów, którzy mają zastąpić setki tysięcy już poległych. Gracze wcielają się w jednego z tych żółtodziobów - porucznika Davida Merhama, który służy na przestarzałym krążowniku TCS Hermes wraz z grupą podobnych mu nowicjuszy. Cała załoga dołącza do armady, aby wspólnymi siłami dać szansę ludzkości na zwycięstwo.

Gra należy do kategorii nazywanej powszechnie kosmicznymi symulatorami. Tak jak w większości produkcji z tego gatunku nie znajdziemy tu prawdziwie realistycznej fizyki i zamiast tego gwiezdne walki przypominają podniebne pojedynki z czasów I oraz II wojny światowej. Od zwykłych strzelanek tytuł ten odróżnia jednak rozbudowany system sterowania myśliwcem, który wymusza kontrolowanie systemów pokładowych maszyny i zarządzanie jej energią. Autorzy zadbali o dużą różnorodność misji, wśród których znajdziemy zarówno dynamiczne potyczki z niewielkimi grupami wrogów, jak i olbrzymie bitwy, w których udział biorą setki statków i krążowników.

Wing Commander: Saga kładzie olbrzymi nacisk na aspekt fabularny kampanii. W trakcie przygód powoli poznajemy całą załogę krążownika i każda z kilkudziesięciu postaci przemawia własnym głosem. Wzorem oficjalnych gier z tego cyklu wszyscy piloci służący na TCS Hermes posiadają konkretne osobowości i unikalne style latania, przez co trzeba staranie dobierać skrzydłowych pod konkretną misję. Opowieść urozmaica dziewięćdziesiąt minut scenek przerywnikowych i ponad dziewięć godzin dialogów audio. Cała historia obejmuje 55 misji dla pojedynczego gracza. Nie zapomniano również o trybie wieloosobowym.

Gra powstała na darmowym silniku Freespace 2. Kod tej technologii wiele lat temu uzyskał status open-source, dzięki czemu fani byli w stanie kompletnie przerobić graficzną stronę programu, wyposażając go w wysoki poziom detali i wszystkie efekty wizualne, do jakich przyzwyczaiły nas współczesne produkcje. W porównaniu z serią Freespace znacznej zmianie uległy również mechanizmy rozgrywki. Statki są wyraźnie szybsze, ale jednocześnie mniej zwrotne. Ponadto broń wywołuje większe zniszczenia, a każdy myśliwiec wyposażony jest w ograniczoną ilość paliwa umożliwiającego przyśpieszenia poza standardowe prędkości generowane przez silniki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Gry podobne do Wing Commander Saga

Wymagania wiekowe Wing Commander Saga

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wing Commander Saga

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn – fani wypuścili darmową kontynuację klasycznej serii
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn – fani wypuścili darmową kontynuację klasycznej serii

wiadomość23 marca 2012

Fani klasycznej serii Wing Commander przygotowali jej nieoficjalną kontynuację, którą można pobrać za darmo. W Wing Commander Saga: The Darkest Dawn ponownie zasiadamy za sterami myśliwców, aby zmierzyć się z rasą Kilrathi. Prace nad tym projektem trwały aż 10 lat.