Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2012, 12:32

autor: Adrian Werner

Przebój z iOS Superbrothers: Sword & Sworcery EP również na PC?

Superbrothers: Sword & Sworcery EP to jedna z najciekawszych przygodówek dostępnych na urządzenia mobilne firmy Apple. Według najnowszych plotek, gra już wkrótce może zawitać również na pecety.

Przebój z iOS Superbrothers: Sword & Sworcery EP również na PC? - ilustracja #1

Superbrothers: Sword & Sworcery EP to jedna z najciekawszych i najwyżej ocenianych produkcji niezależnych zeszłego roku. Niestety, obecnie mogą w nią zagrać jedynie posiadacze urządzeń mobilnych działających pod kontrolą systemu iOS. Już wkrótce może to jednak ulec zmianie. Dokopano się bowiem do wpisu w bazie danych serwisu Steam wskazującego, że gra już wkrótce doczeka się wersji pecetowej.

Oczywiście, nie oznacza to wcale, że powstanie edycji komputerowej Superbrothers: Sword & Sworcery EP jest już przesądzone. Warto jednak zauważyć, że poprzednie pogłoski, które miały swoje źródło w danych z bazy Steam, zawsze okazywały się prawdziwe. Wystarczy tylko wspomnieć o niedawnych angielskich wersjach pecetowych jRPG-ów z serii Ys.

  1. Superbrothers: Sword & Sworcery EP – strona oficjalna gry

Superbrothers: Sword & Sworcery EP to nastawiona na eksplorację przygodówka utrzymana w stylistyce retro. Gra opowiada historię Scythiana - bohatera przedzierającego się przez magiczny las. Zgodnie z tytułem całość jest mocno inspirowana starymi powieściami fantasy, zwłaszcza cyklem o przygodach Conana z Cymerii. Rozgrywającą się na ekranie opowieść wzbogaca obecność narratora, który w barwny sposób komentuje przebieg fabuły. Zabawa polega głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji w celu znalezienia wskazówek pomocnych przy rozwiązywaniu zagadek. Co pewien czas zdarzają się również proste sekwencje walki.

Po premierze na urządzaniach z systemem iOS Superbrothers: Sword & Sworcery EP chwalone było za doskonała atmosferę, ciekawe łamigłówki i przede wszystkim za piękną oprawę audiowizualną. Co ciekawe, soundtrack z gry został wydany m.in. na płycie gramofonowej oraz kasecie magnetofonowej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Superbrothers: Sword & Sworcery EP