
Data wydania: Anulowana
Przeglądarkowa strategia science-fiction oparta na licencji świata Battletech. Gra przeznaczona jest do rozgrywek wieloosobowych. Gracze wpierw tworzą własne oddziały złożone z potężnych mechów, a następnie toczą ze sobą bitwy w systemie turowym. Całość korzysta z modelu darmowego uzupełnionego dobrowolnymi mikropłatnościami.
MechWarrior Tactics to rozgrywana z poziomu przeglądarki turowa strategia wojenna osadzona w świecie odległej przyszłości, znanym ze stołowej gry bitewnej Battletech. Całość wyprodukowało studio Roadhouse Interactive Limited.
Akcja osadzona jest w roku 3025, na krótko przed rozpoczęciem IV wojny sukcesyjnej. Dzięki wynalezieniu metod podróżowania szybszych niż prędkość światła ludzkości udało się skolonizować niezliczoną ilość planet. Jednocześnie jednak gigantyczne dystanse i niekończące się wojny doprowadziły do olbrzymiego rozwarstwienia technologicznego oraz kulturowego. Olbrzymią władzę zyskały autonomiczne klany, a na polach bitewnych ultranowoczesne gigantyczne maszyny kroczące wykorzystywane są obok archaicznych rozwiązań, takich jak tradycyjna artyleria. Gra nie zawraca sobie głowy rozbudowaną fabułą i zamiast tego koncentruje się na potyczkach graczy między sobą. Bogate uniwersum Battletech służy jedynie za ciekawe tło oraz doskonałe źródło frakcji, planet oraz sprzętu.
MechWarrior Tactics jest turową grą taktyczną, w której zabawa polega głównie na bitwach potężnych mechów. Co ciekawe, w przeciwieństwie do typowych przedstawicielu tego gatunku, nie musimy wcale czekać na ruch wroga. Zamiast tego gracze planują posunięcia równocześnie. Następnie wszystkie rozkazy wykonywane są jednocześnie w czasie rzeczywistym. Znacząco zmienia to mechanikę zabawy. Nie wystarczy bowiem jedynie reagować na ruchy nieprzyjaciół. Zamiast tego trzeba również nauczyć się je przewidywać.
Oczkiem w głowie twórców było zapewnienie olbrzymiej różnorodności dostępnych robotów - od lekkich i szybkich jednostek zwiadowczych, aż po gigantyczne metalowe bestie, które małą zwinność nadrabiają niszczącą siłą ognia. Autorzy pozwolili też na daleko idące modyfikacje maszyn. W specjalnym warsztacie sami dobieramy takie elementy jak uzbrojenie, typ pancerza, silniki czy systemy pokładowe. Dzięki temu każdy gracz ma okazję dopasować armię do własnego swojego stylu rozgrywki.
Twórcy MechWarrior Tactics postawili na model darmowy z mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze możemy nabyć zestawy dodatkowych przedmiotów, wśród których znajdziemy m.in. nowe uzbrojenie, surowce, szkielety mechów. Jednocześnie jednak zawartość każdej paczki jest dobierana losowo, więc nigdy nie wiemy do końca co dokładnie kupujemy. Niepotrzebnych nabytków pozbędziemy się handlując z innymi graczami. Co jednak warto podkreślić, wszystkie cenne przedmioty można zdobyć samymi zwycięstwami, nie wydając na nie ani grosza.
Autor opisu gry: Adrian Werner
Platformy:
PC WindowsAngielskie napisy i dialogi
Producent: Roadhouse Interactive
Wydawca: Infinite Game Publishing
Ograniczenia wiekowe: brak ograniczeń
Gry podobne:
Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży systemu operacyjnego Windows 8, nadchodzących dodatkach DLC do gry XCOM: Enemy Unknown, a także zamkniętych beta testach przeglądarkowej produkcji MechWarrior Tactics. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.
gry
Marcin Skierski
10 stycznia 2013 12:00
Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o beta testach MechWarrior Tactics, grafikach koncepcyjnych nowej gry Rona Gilberta, a także rejestracji domeny internetowej Just Cause 4.
gry
Marcin Skierski
21 maja 2012 13:15
Poznaliśmy szczegóły gry MechWarrior Tactics, czyli kolejnej produkcji o mechach. Tym razem dostaniemy strategię turową free to play, która wystartuje jeszcze w tym roku.
gry
Szymon Liebert
22 lutego 2012 10:54
Uruchomiono oficjalną stronę internetową MechWarrior Tactics. Wszystko wskazuje na to, że jest to tytuł kolejnej gry korzystającej z modelu free to play.
gry
Marcin Skierski
15 lutego 2012 12:35