Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka MechWarrior Tactics (WWW)
OkładkaMechWarrior Tactics (WWW)

MechWarrior Tactics WWW

Przeglądarkowa strategia science-fiction oparta na licencji świata Battletech. Gra przeznaczona jest do rozgrywek wieloosobowych. Gracze wpierw tworzą własne oddziały złożone z potężnych mechów, a następnie toczą ze sobą bitwy w systemie turowym.

Strategiczne | science fiction | turowe | zagraj za darmo | mechy i roboty | MMO | BattleTech (uniwersum)

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MechWarrior Tactics Premiera WWW

anulowana

producent: Roadhouse Interactive wydawca: Infinite Game Publishing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MechWarrior Tactics to rozgrywana z poziomu przeglądarki turowa strategia wojenna osadzona w świecie odległej przyszłości, znanym ze stołowej gry bitewnej Battletech. Całość wyprodukowało studio Roadhouse Interactive Limited.

Akcja osadzona jest w roku 3025, na krótko przed rozpoczęciem IV wojny sukcesyjnej. Dzięki wynalezieniu metod podróżowania szybszych niż prędkość światła ludzkości udało się skolonizować niezliczoną ilość planet. Jednocześnie jednak gigantyczne dystanse i niekończące się wojny doprowadziły do olbrzymiego rozwarstwienia technologicznego oraz kulturowego. Olbrzymią władzę zyskały autonomiczne klany, a na polach bitewnych ultranowoczesne gigantyczne maszyny kroczące wykorzystywane są obok archaicznych rozwiązań, takich jak tradycyjna artyleria. Gra nie zawraca sobie głowy rozbudowaną fabułą i zamiast tego koncentruje się na potyczkach graczy między sobą. Bogate uniwersum Battletech służy jedynie za ciekawe tło oraz doskonałe źródło frakcji, planet oraz sprzętu.

MechWarrior Tactics jest turową grą taktyczną, w której zabawa polega głównie na bitwach potężnych mechów. Co ciekawe, w przeciwieństwie do typowych przedstawicielu tego gatunku, nie musimy wcale czekać na ruch wroga. Zamiast tego gracze planują posunięcia równocześnie. Następnie wszystkie rozkazy wykonywane są jednocześnie w czasie rzeczywistym. Znacząco zmienia to mechanikę zabawy. Nie wystarczy bowiem jedynie reagować na ruchy nieprzyjaciół. Zamiast tego trzeba również nauczyć się je przewidywać.

Oczkiem w głowie twórców było zapewnienie olbrzymiej różnorodności dostępnych robotów - od lekkich i szybkich jednostek zwiadowczych, aż po gigantyczne metalowe bestie, które małą zwinność nadrabiają niszczącą siłą ognia. Autorzy pozwolili też na daleko idące modyfikacje maszyn. W specjalnym warsztacie sami dobieramy takie elementy jak uzbrojenie, typ pancerza, silniki czy systemy pokładowe. Dzięki temu każdy gracz ma okazję dopasować armię do własnego swojego stylu rozgrywki.

Twórcy MechWarrior Tactics postawili na model darmowy z mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze możemy nabyć zestawy dodatkowych przedmiotów, wśród których znajdziemy m.in. nowe uzbrojenie, surowce, szkielety mechów. Jednocześnie jednak zawartość każdej paczki jest dobierana losowo, więc nigdy nie wiemy do końca co dokładnie kupujemy. Niepotrzebnych nabytków pozbędziemy się handlując z innymi graczami. Co jednak warto podkreślić, wszystkie cenne przedmioty można zdobyć samymi zwycięstwami, nie wydając na nie ani grosza.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MechWarrior Tactics: Odpowiednia dla każdego wieku.