Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Blockade Runner (PC)

Blockade Runner PC

Osadzona w realiach science fiction sandboksowa gra symulacyjna, będąca debiutancką produkcją niezależnego studia ZanMgt. Pod względem mechaniki Blockade Runner przenosi rozwiązania kultowego Minecrafta w przestrzeń kosmiczną, uzupełniając je nowymi pomysłami.

Symulacje | FPP | science fiction | sandbox | kosmiczne | indie | crafting

PC Windows
Okładka Blockade Runner (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blockade Runner to nastawiona na tryb multiplayer niezależna gra symulująca życie załogi statku gwiezdnego. Gra przenosi rozwiązania znane z kultowego Minecrafta w realia science-fiction, a konkretnie do przestrzeni kosmicznej i uzupełnia je o masę nowych pomysłów. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia ZanMgt.

Gra zaprojektowana została jako sandbox. Na początku musimy zbudować własny statek kosmiczny. Szkielet każdej jednostki tworzymy z metalowych ram, a następnie przyczepiamy do niego wypełniające pustą przestrzeń klocki, jak również bardziej skomplikowane i funkcjonalne elementy, takie jak m.in. silniki, drzwi, konsole sterujące czy kable zasilające. Duża część zabawy polega na toczeniu kosmicznych bitew, dlatego wśród dostępnych obiektów nie brakuje również uzbrojenia oraz opancerzenia. Wszystko to musi ze sobą zostać połączone w logiczny sposób. Przykładowo, żaden system pokładowy nie zadziała bez podciągnięcia do niego zasilania, a jednocześnie każdemu pomieszczeniu musimy zapewnić dopływ tlenu. Na końcu możemy się zająć dopieszczeniem wnętrz przez dodanie mebli i przedmiotów dekoracyjnych. Cały ten system jest prosty w użyciu, a jednocześnie daje olbrzymią swobodę. W praktyce nie ma żadnych problemów, aby odtworzyć lekko klockowatą wersję jakiegokolwiek słynnego statku kosmicznego z filmów czy seriali science-fiction.

Blockade Runner osadzony jest w przestrzeni kosmicznej i jest ona w całości generowana proceduralnie, dzięki czemu przy rozpoczęciu nowej gry zawsze otrzymujemy zupełnie nową galaktykę do zwiedzania. Każdy element, zarówno statki, jak i elementy otoczenia, takie jak asteroidy, można swobodnie niszczyć. W trakcie bitew statki są wręcz rozerwane na kawałki. Wirtualny świat zapełniony jest misjami do wypełnienia oraz surowcami do zebrania i tylko od graczy zależy czym się zajmą. W trakcie przygód napotkamy też wiele obcych ras. Autorzy umożliwili galaktyczne górnictwo, ale rozgrywka koncentruje się głównie na misjach i walce. W trakcie zabawy większość czasu spędzimy we wnętrzu statku, ale nic nie stroi na przeszkodzie, aby założyć kombinezon i przespacerować się na zewnątrz.

Autorzy teoretycznie umożliwili samotną zabawę, ale całość zaprojektowano pod tryb multiplayer i dopiero w nim gra w pełni rozwija skrzydła. Grupa osób stają się wtedy załogą jednego statku i wszyscy wspólnymi siłami operują jego systemami pokładowymi. Rozgrywka nastawiona jest głównie na kooperację przeciwko sztucznej inteligencji. Nie brakuje jednak też okazji do spektakularnych kosmicznych bitew z jednostkami wypełnionymi wrogimi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Gry podobne do Blockade Runner

Wymagania wiekowe Blockade Runner

odpowiednia dla każdego wieku