Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2017, 10:55

autor: AlexB

Premiera Life is Strange: Before the Storm

Dziś na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One debiutuje pierwszy epizod gry Life is Strange: Before the Storm, czyli prequela popularnej przygodówki z 2015 roku. Kolejne odcinki pojawią się w odstępach około 8-10 tygodni.

LIFE IS STRANGE: BEFORE THE STORM W SKRÓCIE:
 • Producent: Deck Nine;
 • Wydawca: Square Enix;
 • Gatunek: epizodyczna przygodówka;
 • Platformy docelowe: PC, PlayStation 4, Xbox One;
 • prequel popularnego tytułu z 2015 roku.

Już niemal dwa lata gracze czekają na powrót do Arcadia Bay. Tyle bowiem minęło od premiery ostatniego odcinka Life is Strange, czyli popularnej „filmowej” przygodówki od paryskiego studia DONTNOD Entertainment. Dziś oczekiwanie dobiega końca. Na PlayStation 4 oraz Xboksie One odblokowany został dostęp do pierwszego epizodu Life is Strange: Before the Storm (na PC nastąpi to około godziny 18:00 czasu polskiego). Zapowiedziany podczas tegorocznych targów E3 tytuł jest prequelem oryginalnej gry. Odpowiada za niego inne studio, Deck Nine, które w swoim portfolio ma między innymi remaster trzech pierwszych części serii Ratchet & Clank na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Life is Strange: Before the Storm jest na razie dostępne wyłącznie w wersji cyfrowej i nie posiada oficjalnego spolszczenia.

Gotowi na powrót do Arcadia Bay? - Premiera Life is Strange: Before the Storm - wiadomość - 2017-09-01
Gotowi na powrót do Arcadia Bay?

W Life is Strange: Before the Storm wcielamy się w Chloe Price, znaną z oryginału buntowniczkę, którą poznajemy w trudnym okresie życia – śmierć ojca, narastający konflikt z ojczymem, a najlepszej przyjaciółki, Max Caulfield, nie ma w pobliżu. W tym momencie dziewczyna spotyka Rachel Amber. Rozwój relacji między tymi dwiema bohaterkami stanowi jeden z głównych wątków fabularnych produkcji studia Deck Nine. Podczas zabawy w Life is Strange: Before the Storm nie brakuje eksploracji świata, licznych interakcji z postaciami, rozwiązywania prostych zagadek oraz, rzecz jasna, podejmowania trudnych moralnych decyzji mających wpływ na rozwój pewnych wydarzeń. W przeciwieństwie do Max, Chloe nie posiada mocy cofania czasu, zatem raz dokonanego wyboru nie będzie już można zmienić.

W Before the Storm będziemy mogli ujrzeć przemianę Chloe Price w bohaterkę znaną z oryginału. - Premiera Life is Strange: Before the Storm - wiadomość - 2017-09-01
W Before the Storm będziemy mogli ujrzeć przemianę Chloe Price w bohaterkę znaną z oryginału.

Historia Life is Strange: Before the Storm rozplanowana została na 3 epizody, nazwane kolejno Awake, Brave New World oraz Hell Is Empty. Będą się one ukazywały w odstępie około 8-10 tygodni. Przejście całości ma zająć od 6 do 9 godzin. Dla fanów serii przygotowano również odcinek specjalny, Farewell, skupiający się na postaci Max Caulfield. Jest on dostępny wyłącznie w edycji Deluxe gry. Jak zapewniają twórcy, jego znajomość nie będzie konieczna do pełnego poznania historii opowiedzianej w Before the Storm.

Warto przypomnieć, że studio DONTNOD Entertainment pracuje obecnie nad pełnoprawnym sequelem Life is Strange. Najprawdopodobniej nie będzie on bezpośrednio związany z historią Max Caulfield, lecz skupi się na zupełnie nowej opowieści.

Tradycyjnie na koniec, dla zainteresowanych kupnem Life is Strange: Before the Storm na PC, podajemy oficjalne wymagania tytułu.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7 lub lepszy (gra obsługuje wyłącznie 64-bitowe systemy operacyjne)
 • Procesor: Intel Core i3-2100 (3,1GHz) lub AMD Phenom X4 945 (3,0GHz)
 • Pamięć: 3 GB RAM
 • Karta grafiki: AMD Radeon R7 250 lub NVIDIA Geforce GTX 650
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 14 GB

Zalecane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i3-6100 (3,7GHz) lub AMD Athlon X4 845 (3,5GHz)
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta grafiki: AMD Radeon RX 460 lub NVIDIA Geforce 1050
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 14 GB
Premiera Life is Strange: Before the Storm - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Life is Strange: Before the Storm

Life is Strange: Before the Storm