Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2017, 10:24

autor: Adrian Werner

Stardew Valley z ponad 3 mln posiadaczy na Steam

Liczba posiadaczy rolniczego RPG Stardew Valley wśród użytkowników serwisu Steam przekroczyła trzy miliony osób.

Przed premierą chyba nikt nie spodziewał się, jak wielkim przebojem będzie Stardew Valley. - Stardew Valley z ponad 3 mln posiadaczy na Steam - wiadomość - 2017-08-31
Przed premierą chyba nikt nie spodziewał się, jak wielkim przebojem będzie Stardew Valley.
STARDEW VALLEY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Concerned Ape
  2. Wydawca: Chucklefish
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC: luty 2016 r.

Eric Barone, czyli twórca Stardew Valley, ma powody do dumy. Według serwisu Steam Spy liczba użytkowników Steam będących w posiadaniu tej gry przekroczyła trzy miliony. Należy oczywiście pamiętać, że dane udostępniane przez tę stronę opierają się na analizie ograniczonej liczby kont, więc mogą się trochę różnić od prawdziwych, ale nie ulega wątpliwości, że produkcja okazała się wielkim przebojem.

Sukces ten jest tym większy, że liczba trzech milionów posiadaczy dotyczy wyłącznie wersji pecetowej i tylko egzemplarzy aktywowanych na Steam. Stardew Valley sprzedawane jest również m.in. w serwisie GOG.com, a pod koniec zeszłego roku gra doczekała się wydań na konsole Xbox One i PlayStation 4

Przypomnijmy, że Stardew Valley zadebiutowało na PC w lutym 2016 roku. Pomimo faktu, że gra nie posiada obecnie trybu multiplayer, to wciąż cieszy się wielką popularnością. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, na Steam równocześnie bawiło się w nią ponad osiem tysięcy osób.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku przychody ze Stardew Valley na PC przebiły te uzyskane przez takie wysokobudżetowe produkcje jak Deus Ex: Rozłam Ludzkości, Dishonored 2 czy gry z serii Call of Duty.

To zresztą na pewno nie jest jeszcze koniec sukcesów Stardew Valley. Trwają bowiem prace nad aktualizacją wprowadzającą tryb multiplayer, który bez wątpienia przysłuży się popularności gry. Ponadto w przyszłości produkcja ma trafić na konsolę Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona gry