Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 marca 2015, 07:40

autor: Jiker

Silly Sausage in Meat Land - debiut zabawnej platformówki od Nitrome

W App Store i na Google Play zadebiutowała platformówka Silly Sausage in Meat Land. Najnowsza produkcja studia Nitrome, znanego z Icebreaker: A Viking Voyage, została wydana w modelu free-to-play z mikropłatnościami. Wcielamy się w niej w rozciągliwego jamnika.

Za nami debiut kolejnej z ujawnionych na początku tego roku mini-gier studia Nitrome, znanego szerzej z hitów takich jak Icebreaker: A Viking Voyage i Gunbrick. Po logiczno-zręcznościowym  Magic Touch: Wizard for Hire, wydanym pod koniec lutego, przyszła pora na zabawną platformówkę Silly Sausage in Meat Land. Produkcja, przeznaczona na smartfony i tablety z systemami iOS oraz Android, została udostępniona w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Silly Sausage in Meat Land opowiada o niezwykłych przygodach jamnika, przemierzającego wyjątkowy, mięsny świat. Przy bliższym kontakcie kraina – na pierwszy rzut oka jawiąca się jako raj dla czworonogów – okazuje się jednak sennym koszmarem rzeźnika. Pełno w niej niebezpieczeństw, od kolczatek począwszy, a na ostrych, rzeźnickich nożach i maszynach mielących skończywszy.

W takim miejscu próbuje się odnaleźć bohaterski jamnik, szukający nie tylko mięsnych przysmaków, ale przede wszystkim zielonych klejnotów. Dzięki nim odblokowuje kolejne fragmenty potężnego, pojedynczego poziomu, którego ukończenie jest głównym wyzwaniem, przed jakim postawiony zostaje gracz. Etapów poprzedzielanych checkpointami jest tu łącznie pięćdziesiąt – niemal na każdym witają nas nowe pułapki i rozwiązania urozmaicające podróż.

Warto w tym momencie nadmienić, że gra nie jest typową platformówką, a to za sprawą sposobu poruszania się psiaka. Czworonóg posiada jedną, wyjątkową umiejętność – potrafi rozciągać swoje ciało do olbrzymich rozmiarów. Po części utrudnia to zabawę, gdyż gracz musi mieć na uwadze znacznie więcej rzeczy niż w typowych platformówkach. Z drugiej strony, wszystko toczy się w stosunkowo wolnym tempie. Każdy ruch wypadałoby tu zaplanować, przez co gra przypomina w pewnej mierze grę logiczną.

Pomysł na mechanikę rozgrywki, zaczerpnięty ewidentnie z kultowego Snake'a, idzie w parze z prostym sterowaniem, bazującym na zmienianiu kierunku, w jakim porusza się jamnik. Całość okraszono też sporą dozą humoru.