Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2014, 17:55

autor: Ender

Premiera Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition

Dziś ma miejsce premiera klasycznej przygodówki Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition. Jest to kompletnie odświeżona i poprawiona wersja legendarnej pierwszej odsłony serii Gabriel Knight, która zadebiutowała przeszło 20 lat temu. Produkcja posiada zupełnie nową oprawę graficzną oraz ścieżkę dźwiękową, a także liczne bonusy dla długoletnich fanów cyklu.

Grę zapowiedziano oficjalnie rok temu - Premiera Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition - wiadomość - 2014-10-15
Grę zapowiedziano oficjalnie rok temu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w dystrybucji cyfrowej debiutuje dziś gra Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition. Produkcja jest remakiem pierwszej odsłony serii Gabriel Knight, która pojawiła się w sprzedaży pod koniec 1993 roku. Za przygotowanie tytułu odpowiada niezależne studio deweloperskie Pinkerton Road. Szefową zespołu była Jane Jensen, autorka scenariusza i reżyserka wszystkich trzech części przygodówkowego cyklu. Grę możemy nabyć w najpopularniejszych serwisach dystrybucji cyfrowej, takich jak GOG.com (sugerowana cena 14.99 euro – ok. 63 zł) czy Steam (sugerowana cena 19.99 euro – ok. 84 zł), a także bezpośrednio na stronie wydawcy (sugerowana cena 19,99 dolarów – ok. 65 zł). Warto dodać, że w najbliższym czasie nowy Gabriel Knight trafi również na platformy mobilne, korzystające z systemów iOS i Android. Dzieło Pinkerton Road nie posiada na razie polskiej wersji językowej.

Produkcja przeznaczona jest dla starych jak i nowych fanów przygodówek - Premiera Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition - wiadomość - 2014-10-15
Produkcja przeznaczona jest dla starych jak i nowych fanów przygodówek

Przypomnijmy, że Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition stworzone zostało z myślą o starych jak i nowych fanach serii. Produkcja trzyma się wiernie oryginalnej historii, przedstawionej dwie dekady temu. Gracze wcielą się ponownie w postać Gabriela Knighta, właściciela antykwariatu w Nowym Orleanie oraz pisarza specjalizującego się w horrorach. Licząc na dawkę inspiracji bohater śledzi pracę policji, która zajmuje się tajemniczymi morderstwami, najprawdopodobniej związanymi z kultem Voodoo. Z czasem coraz bardziej zagłębia się w dziwny świat magii, poznając równocześnie rewelacje związane z jego przeznaczeniem oraz dziedzictwem. W trakcie przygody zwiedzamy wiele zakamarków największego miasta Luizjany, a także wybieramy się w podróż do Niemiec. Oczywiście nie brakuje też licznych zagadek, których forma odpowiada tym z oryginalnej edycji tytułu.

W trakcie rozgrywki nie usłyszymy oryginalnych głosów aktorów, takich jak Mark Hamill czy Tim Curry - Premiera Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition - wiadomość - 2014-10-15
W trakcie rozgrywki nie usłyszymy oryginalnych głosów aktorów, takich jak Mark Hamill czy Tim Curry

Gra korzysta z silnika Unity. Dwuwymiarowe animowane tła i trójwymiarowe modele postaci w wysokiej rozdzielczości zastąpiły statyczne grafiki. Kamera jest jednak nadal nieruchoma i za pomocą filmowych ujęć przedstawia kolejne odwiedzane miejsca. Autorzy twierdzą, że zastosowanie nowej technologii pozwoliło im zrealizować porzucone dwadzieścia lat temu pomysły, dzięki czemu lepiej oddali klimat Nowego Orleanu. Wszystkie efekty dźwiękowe oraz dialogi postaci zostały zrealizowane od podstaw. Niestety oznacza to, ze fani nie usłyszą charakterystycznych głosów Marka Hamilla oraz Tima Curry. Z powodu kosztów oraz kiepskiej jakości nagrań sprzed dwóch dekad twórcy zdecydowali się zaangażować innych aktorów. Tytuł posiada także zremasterowaną ścieżkę muzyczną, której przygotowaniem zajął się kompozytor oryginału – Robert Holmes.

Na koniec wspomnijmy jeszcze, że od 10 dni na oficjalnej stronie Gabriel Knight, twórcy zamieszczają bonusowe materiały związane z grą. Znajdziemy wśród nich filmy z rozgrywki, nowe grafiki, a także zupełnie nowe opowiadanie napisane przez Jane Jensen. Dziś, to znaczy 15 października, producenci organizują także specjalne wirtualne spotkanie na żywo z fanami w serwisie YouTube. Event rozpoczyna się o godzinie 20 czasu polskiego na oficjalnym kanale wydawcy gry.

  1. Oficjalna strona Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition
  2. Gabriel Knight: Sins of the Fathers w serwisie GOG.com
  3. Gabriel Knight: Sins of the Fathers na Steamie
  4. Gabriel Knight: Sins of the Fathers w Phoenix Online Store