Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2014, 11:42

Jane Jensen opublikowała nowe opowiadanie o Gabrielu Knightcie

Jane Jensen, współtwórczyni Gabriel Knight - serii klasycznych przygodówek z lat 90-tych - wydała nowe opowiadanie, mające miejsce w sześć miesięcy po zakończeniu trzeciej odsłony cyklu. Krótka historia w formie elektronicznej jest dostępna za darmo.

Odświeżona wersja wydanej dwie dekady temu klasycznej gry przygodowej Gabriel Knight: Sins of the Fathers trafi nas sklepowe półki już 15 października, więc wydawca – firma Activision – postanowił nieco podgrzać atmosferę przed środową premierą. W sieci ukazało się krótkie opowiadania autorstwa Jane Jensen, współtwórczyni serii Gabriel Knight. Możecie je przeczytać w elektronicznej formie pod tym adresem – oczywiście w języku angielskim.

Czy odświeżona wersja Sins of the Fathers utrzyma niepowtarzalny klimat pierwowzoru? - Jane Jensen opublikowała nowe opowiadanie o Gabrielu Knighcie - wiadomość - 2014-10-11
Czy odświeżona wersja Sins of the Fathers utrzyma niepowtarzalny klimat pierwowzoru?

Licząca sobie piętnaście stron historia o tytule „The Temptation” rozpoczyna się w sześć miesięcy po wydarzeniach z Blood of the Sacred, Blood of the Damned – ostatniej, wydanej w 1999 roku części serii. W opowiadaniu Gabriel Knight powraca do Niemiec i zajmuje się kolejną sprawą – zagubiony i niepewny tego, w jakim kierunku podąża jego kariera. W opowiadaniu pojawia się także jeden z głównych bohaterów drugiej odsłony cyklu, The Beast Within, a sama autorka stawia fundamenty pod kolejne produkcje w serii, stworzonej przez studio Sierra. Są bowiem niemałe szanse, że powstanie także grywalna kontynuacja przygód Gabriela Knighta – sama Jane Jensen stwierdziła, że wszystko zależy od tego, jak poradzi sobie planowany remake. „Marka należy obecnie do Activision, a zadaniem mojego zespołu, Pinkerton Road, jest jedynie stworzenie odświeżonej wersji Sins of the Fathers. Patrząc jednak na ostatnie poczynania wydawcy („wskrzeszenie” King's Quest), myślę, że ta współpraca może zaowocować nowymi grami z serii”. Jednocześnie Jensen stwierdziła, że wolałaby skupić się na kolejnych odsłonach cyklu Gabriel Knight, zamiast tworzyć remake'i drugiej i trzeciej części: „Gdyby zależało to ode mnie, stworzyłabym nową trylogię”.

Pozostaje więc czekać na premierę odświeżonej wersji Sins of the Fathers i mieć nadzieję, że poradzi sobie ona dostatecznie dobrze, by przekonać włodarzy Activision do kontynuacji. O rozgłos wśród fanów gier przygodowych Pinkerton Road raczej nie musi się martwić – zapoczątkowana w 1993 roku seria Gabriel Knight uważana jest za absolutny klasyk gatunku, co stawia wyjątkowo wysoką poprzeczkę ewentualnym kolejnym częściom.

  1. Oficjalna strona internetowa Gabriel Knight: Sins of the Fathers – 20th Anniversary Edition
  2. Oficjalna strona internetowa studia Pinkerton Road

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej