Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Gabriel Knight: The Sins of the Fathers (PC)

Gabriel Knight: The Sins of the Fathers PC

Gra przygodowa, która powstawała wskutek inspiracji twórczością znanej autorki horrorów - Jane Jensen. Fabuła gry to 10 dni z życia Gabriela Knighta, właściciela księgarni w Nowym Orleanie, interesującego się niewyjaśnionymi i nadprzyrodzonymi historiami.

Przygodowe | point-and-click | 2D

PC Windows
Okładka Gabriel Knight: The Sins of the Fathers (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14września1993

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W Gabriel Knight: Sins of the Fathers, gracz wciela się w rolę tytułowego młodzieńca, który na przedmieściach Nowego Orleanu prowadzi małą księgarnię. Wskutek nieoczekiwanego rozwoju wydarzeń, mających wspólny pierwiastek z popularnym na tych terenach kultem Voodoo, główny bohater zostaje zamieszany w skomplikowaną intrygę, która pozwoli mu nie tylko poznać tajemniczą przeszłość swojej rodziny, ale także rozwiązać zagadkę rytualnych morderstw.

Mimo, że pod względem technicznym, Gabriel Knight: Sins of the Fathers niewiele różni się od innych „przygodówek”, wydawanych niegdyś taśmowo przez firmę Sierra, jest to pozycja pod wieloma względami unikalna. Zachwyca przede wszystkim mroczny i ciężki klimat gry, pogmatwana fabuła i niezwykle skomplikowane, choć logiczne zagadki. Postacią Gabriela poruszamy za pomocą myszy, wydając rozkazy przy użyciu popularnego interfejsu „point & click”. Do podróżowania pomiędzy kolejnymi lokacjami służy mapa, na której zaznaczane są nowe miejsca, które możemy odwiedzić. Warto zauważyć, że Nowy Orlean, choć ogromny, nie jest jedyną areną zmagań głównego bohatera. W trakcie śledztwa nad kultem Voodoo, trafi on także do Niemiec, gdzie będzie szukał powiązań rodzinnych z tajemniczą organizacją o nazwie Schattenjägger (Łowcy Cieni). Rozgrywka podzielona jest na kolejne dni. Aby zakończyć sukcesem dany etap rozgrywki, trzeba wykonać wszystkie określone czynności przewidziane na konkretny dzień. Jak widać, rozgrywka jest liniowa, ale nawet brak alternatywnych rozwiązań danego problemu nie umniejsza wiele całości.

Od strony audiowizualnej program prezentuje się wyśmienicie a już z pewnością był najlepiej wykonaną przygodówką Sierry z tamtego okresu. Godny uwagi jest fakt, że w wersji CD, głównemu bohaterowi głosu użyczył Tim Curry a w rolę detektywa Mosely’a wcielił się Mark Hamill.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 278 głosów czytelników.

Gry podobne do Gabriel Knight: The Sins of the Fathers

Wymagania wiekowe Gabriel Knight: The Sins of the Fathers

16+

Pierwsza część cyklu Gabriel Knight powróci w nowej formie
Pierwsza część cyklu Gabriel Knight powróci w nowej formie

wiadomość8 października 2013

Z okazji dwudziestej rocznicy wydania pierwszej części przygodówkowej serii Gabriel Knight, w połowie przyszłego roku ukaże się jej całkowicie nowa i odświeżona wersja. Pracuje nad nią scenarzystka oryginału, Jane Jensen, a także jej studio deweloperskie Pinkerton Road.

Ruszył Kickstarter nowej przygodówki Jane Jensen, czyli autorki serii Gabriel Knight
Ruszył Kickstarter nowej przygodówki Jane Jensen, czyli autorki serii Gabriel Knight

wiadomość4 kwietnia 2012

Kolejna legenda próbuje swoich sił na Kickstarterze. Tym razem o sfinansowanie nowego projektu prosi Jane Jensen, czyli autorka m.in. King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow, Gray Matter oraz przede wszystkim serii Gabriel Knight.