Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dark Seed (PC)
OkładkaDark Seed (PC)

Dark Seed PC

Dark Seed to gra przygodowa z pogranicza horroru. Wcielamy się w niej w postać Mike’a Dawsona, który musi rozwiązać tajemnice dziwnego snu, który nawiedził go po zakupie wiktoriańskiej posiadłości.

Przygodowe | point-and-click | horror | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Seed Premiera PC

3czerwca1992

producent: Cyberdreams wydawca: Dro Soft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dark Seed

Sanitarium

Tormentum II

Phantasmagoria

Dark Seed to gra przygodowa z pogranicza horroru. Wcielamy się w niej w postać Mike’a Dawsona, który chcąc znaleźć odpowiednie miejsce do napisania nowej książki, kupuje starą, wiktoriańską posiadłość w Woodland Hills. Jak to zwykle bywa w tego typu historiach, tuż po przekroczeniu jej progów, rozpoczyna się ciąg nieprzewidzianych wypadków, w których zamieszani będą obcy, serwujący ludziom implanty w mózgu.

Największym plusem gry jest jej oprawa graficzna, a zwłaszcza tła autorstwa H.R. Gigera, szwajcarskiego artysty, który międzynarodową sławę zdobył głównie dzięki projektowi postaci Obcego do filmu Ridley’a Scotta. Mimo, że żaden z obrazków nie został przygotowany specjalnie dla potrzeb gry (Giger po prostu przeglądnął swoje stare prace i wybrał te, które będą pasować najbardziej), prezentują się one po prostu wyśmienicie. Postać głównego bohatera jest już digitalizowana i także nie budzi większych zastrzeżeń. Warto zwrócić uwagę, że wcielił się w nią jeden z projektantów Dark Seed w firmie Cyberdreams. Mike Dawson to także jego rzeczywiste imię i nazwisko.

Na rozwiązanie zagadki tajemniczego snu, który rozpoczyna rzeczywisty koszmar, nasz bohater ma trzy dni. Znamiennym jest fakt, że decydującym czynnikiem w rozwoju wypadków jest upływający czas. Generalnie, żeby ruszyć akcję do przodu, trzeba nie tylko dowiedzieć się, jak wykorzystać dane przedmioty i z kim rozmawiać, ale także kiedy dokładnie należy to robić. Powoduje to mnóstwo stresogennych sytuacji, tym bardziej, że program w żaden sposób nie sygnalizuje braku podjęcia potrzebnego dla dalszego rozwoju akcji kroku. Poza tym, w Dark Seed przedmioty nagminnie znikają. Przykładowo, jeśli nie kupimy butelki whiskey za pierwszym razem, gdy pojawiamy się w sklepie, potem nie będzie już ona dostępna. Byłoby to mniej frustrujące, gdyby nie fakt, że wspomniany alkohol jest niezbędny do ukończenia gry. Szkoda tylko, że gracz dowiaduje się o tym zbyt późno.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dark Seed: 18+

Dark Seed Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386 DX
  • 2 MB RAM
  • VGA