Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2014, 14:29

autor: Arantasar

Demo Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition dostępne na platformie Steam

W ramach platformy Steam udostępniono demo gry Gabriel Knight: Sins of the Fathers – 20th Anniversary Edition. Jest to remake klasycznej przygodówki, która zadebiutowała przeszło 20 lat temu.

Na platformie Steam udostępniono demo odświeżonej wersji gry Gabriel Knight: Sins of the Fathers. - Demo Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition dostępne na platformie Steam - wiadomość - 2014-10-26
Na platformie Steam udostępniono demo odświeżonej wersji gry Gabriel Knight: Sins of the Fathers.

W zeszłym tygodniu miała miejsce premiera gry Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition. Jest to remake jednej z najlepszych gier przygodowych w historii, przygotowany z okazji 20-lecia jej powstania. Odświeżona wersja korzysta z silnika Unity i opiera się na dwuwymiarowych animowanych tłach, w ramach których poruszają się trójwymiarowe postacie. Wzorem oryginału kamera pozostaje nieruchoma, a bohater przemieszcza się między wydzielonymi, zamkniętymi obszarami. Twórcy zdecydowali się też na odświeżenie oprawy dźwiękowej oraz ponowne nagranie dialogów.

Fabuła gry Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition wiernie trzyma się pierwotnej historii. Protagonistą jest Gabriel Knight, właściciel antykwariatu w Nowym Orleanie, który spełnia się także jako pisarz horrorów. W poszukiwaniu inspiracji główny bohater angażuje się w śledztwo dotyczące tajemniczych morderstw, najprawdopodobniej związanych z kultem Voodoo. W trakcie rozwoju opowieści na jaw wychodzą coraz głębiej skrywane tajemnice dotyczące historii Luizjany, a także przeszłości samego bohatera.

Osoby zainteresowane przetestowaniem odświeżonej wersji gry Gabriel Knight: Sins of the Fathers mogą pobrać wersję demonstracyjną na platformie Steam. Twórcy nie pokusili się jednak o sprecyzowanie, jak materiał zawarty w demie ma się do pełnego produktu. Tytuł dostępny jest w wersji angielskiej z kilkoma lokalizacjami kinowymi, wśród których zabrakło niestety języka polskiego. Wymagania sprzętowe Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition przedstawiają się zaś następująco:

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: 2.0 GHz
  • Karta grafiki: ATI lub NVidia z 512 MB RAM
  • RAM: 2 GB
  • Dysk twardy: 4 GB
  • System operacyjny: Windows XP

Zalecane wymagania sprzętowe

  • Procesor: 2.0 GHz
  • Karta grafiki: ATI lub NVidia z 1 GB RAM
  • RAM: 4 GB
  • Dysk twardy: 4 GB
  • System operacyjny: Windows XP lub nowszy

Pełna wersję gry możemy nabyć w najpopularniejszych serwisach dystrybucji cyfrowej, takich jak GOG.com (sugerowana cena 14.99 euro – ok. 63 zł) czy Steam (sugerowana cena 19.99 euro – ok. 84 zł), a także bezpośrednio na stronie wydawcy (sugerowana cena 19,99 dolarów – ok. 65 zł). Nowy Gabriel Knight ma trafić również na platformy mobilne, korzystające z systemów iOS i Android.