Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2014, 13:04

autor: Arantasar

Toybox Turbos – zapowiedziano grę inspirowaną Micro Machines

Studio Codemasters zapowiedziało grę Toybox Turbos. Tytuł będzie zręcznościową samochodówką w rzucie izometrycznym, w którym pokierujemy miniaturowymi modelami aut. Produkt jest mocno inspirowany klasyczną serią Micro Machines. Premierę wyznaczono na 12 listopada.

Toybox Turbos to duchowy następna Micro Machines. - Toybox Turbos – zapowiedziano grę inspirowaną klasycznym Micro Machines - wiadomość - 2014-10-26
Toybox Turbos to duchowy następna Micro Machines.

Micro Machines to seria gier stworzona przez studio Codemasters. Ścigamy się w niej miniaturowymi modelami samochodów. Pierwsza odsłona ukazała się w 1991 i szybko wpisała się w kanon zręcznościowych wyścigów, z uwagi na pomysłowe zaprojektowanie plansz i nostalgiczny klimat dzieciństwa. Nowsze części nie zdołały jednak utrzymać zainteresowania graczy i z czasem odstąpiono od kontynuowania serii.

Studio Codemasters postanowiło tymczasem powrócić do korzeni i zapowiedziało grę Toybox Turbos, która ma być sentymentalnym nawiązaniem do pierwszych części Micro Machines. Tytuł umożliwi nam ściganie się miniaturowymi pojazdami po fantazyjnych planszach, których zaprojektowanie wymagało sporej dozy dziecięcej wyobraźni. Do dyspozycji graczy zostanie oddanych osiemnaście tras, wypełnionych przeszkodami, skrótami i znajdźkami. Znajdziemy wśród nich stół kuchenny, szkolne ławki, zabawkowy tor kolejkowy czy stół bilardowy.

Gra zapewni zabawę maksymalnie czterem osobom jednocześnie, zarówno online, jak i na podzielonym ekranie. Przewidziano także wariant połączenia obu trybów. Gracze będą mogli zdecydować się na jeden z trzydziestu pięciu pojazdów. Wśród miniaturowych modeli dostępnych w Toybox Turbos znajdziemy klasyczne samochody wyścigowe, ale też taksówki, auta służb mundurowych, ciężki sprzęt konstrukcyjny czy łaziki księżycowe. Na trasach będą rozmieszczane losowo znajdźki, które zwiększą nasze szanse na zwycięstwo. Na planszach znajdziemy takie przedmioty jak karabin maszynowy, impulsator elektromagnetyczny, miny czy gigantyczny młot.

W nowej produkcji studia Codemasters zmierzymy się w jednym z sześciu trybów. Moduł Classic Races to typowe wyścigi dla kilku graczy, Time Trial umożliwi nam bicie rekordów szybkości w pokonywaniu trasy, Overtake ma polegać na kolekcjonowaniu znajdziek, w trybie Escape naszym zadaniem będzie unikanie niszczącej wszystko fali, Countdown to znane z wielu gier tego typu wyścigi, w których musimy dotrzeć do określonego miejsca przed upływem wyznaczonego czasu, zaś Elimination pozwoli nam zmierzyć się z obecnymi w grze bossami, choć nie ujawniono szczegółów, co do tego, jak takie starcia mają przebiegać.

Premiera Toybox Turbos przewidziana jest na 12 listopada. W momencie wydania gra będzie dostępna wyłącznie na komputery osobiste w ramach platformy Steam. Przewidziano także wersje na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, jednak ich posiadacze otrzymają produkt w późniejszym czasie. Grę wyceniono na blisko 12 funtów (około 50 złotych).

Ostatnia aktualizacja: 2014-10-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Toybox Turbos

Toybox Turbos